Czwartek, 13 grudnia 2018

Kultura

Tagi: Toruń kultura Jest Impreza! Wystawa Wozownia

n 18 maja 2015, aktualizowano: 18 maja 2015

Roman Bromboszcz i "Wyższe etapy gry" w toruńskiej Wozowni

Fot.: n/Wozownia

Galeria Sztuki Wozownia zaprasza w najbliższy wtorek 19 maja na godzinę 18 na wernisaż wystawy Romana Bromboszcza "Wyższe etapy gry".

- Wystawa jest wynikiem przemyśleń nad zjawiskiem i pojęciem gry, w szczególności, chodzi o gry komputerowe. Sztuka współczesna przyzwyczaiła nas do tego, że dzieło sztuki powstaje w odpowiednim, płodnym kontekście i oczekuje na taki przy okazji innych wystaw. W przypadku logiki, jaką kierują się programy komputerowe, systemy oraz gry produkt nawet, gdy ogłasza się jego debiut, z reguły wymaga dodatkowych uzupełnień. Świat cyfrowy kieruje się logiką fałdowania, uwarstwienia i uzupełniania. (…) W prezentowanych pracach będzie można zobaczyć i usłyszeć, a także dotknąć dwóch warstw, pierwszej stworzonej dotychczas w latach 2005-2013, a także drugiej naniesionej na pierwszą w celu usprawnienia, podwyższenia etapu rozwoju. Chodzi tu o obiekty internetowe, obiekty fizykalno-informacyjne, a także muzykę elektroniczną i wydruki wielkoformatowe. Przygotowane na wystawę pracę będą takimi przetworzeniami wyboru z dotychczasowego dorobku artysty, który pokazuje drogę od poezji cybernetycznej w stronę sztuki komputerowej - zachęca autor wystawy.


Galeria czynna:
wtorek, godz. 12.00–20.00
środa-piątek, godz. 11.00–18.00
sobota, godz. 12.00-18.00
niedziela, godz. 12.00–18.00

Bilety:
normalny – 5 zł, ulgowy – 3 zł, grupowy (5-15 osób) – 15 zł, wtorek, niedziela - wstęp wolny


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.