Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: koncert zaduszki jazz herdzin biskupski nadolny lemańczyk

2 listopada 2015, aktualizowano: 2 listopada 2015

Muzyczne Zaduszki z doborowym trio

Dzisiejszego wieczoru w Ostromecku zagrają perkusista Piotr Biskupski, kontrabasista Grzegorz nadolny i pianista adam lemańczyk

Fot.: materiały promocyjne MCK

opr. Łukasz Jędrzejczak

Bydgoskie koncerty jazzowe w Dzień Zaduszny to już tradycja. Podczas dzisiejszego występu zagrają najlepsi bydgoscy instrumentaliści. Będą to muzycy związani z Akademią Muzyczną.

Pałac Nowy w Ostromecku. Nastrojowy jazz to świetna propozycja na dzisiejszy wieczór. W Dzień Zaduszny zagra trzech muzyków związanych na co dzień z bydgoską Akademią Muzyczną.


Pierwszy z nich to Piotr Biskupski - perkusista, członek zespołu wielu czołowych muzyków jazzowych, np. Nahorny Trio, Janusz Strobel Trio.

Oprócz grania, zajmuje się także promowaniem i popularyzacją jazzu. Biskupski to także uznany pedagog. Jest adiun-ktem w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Jego ulubione gatunki to smooth, modern i mainstream. Nie stroni także od popu.

Drugi muzyk, który zagra dzisiaj w Pałacu Nowym w Ostromecku to Adam Lemańczyk - pianista i akompaniator często współpracujący z Biskupskim, dzielący z nim fascynacje muzyczne oraz podejście do jazzu. Lemańczyk jest studentem bydgoskiej Akademii Muzycznej w klasie Krzysztofa Herdzina.

Skład dopełni grający na kontrabasie Grzegorz Nadolny. Wirtuoz jest absolwentem bydgoskiej uczelni. W swoim zespole Acoustic Topless uprawia muzykę, która łączy różne style, posiadając przy tym jazzowy rdzeń.

O której? Za ile?


Początek koncertu w poniedziałek o godz. 18. Wstęp wolny

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.