Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Toruń Centrum Sztuki Współczesnej Kultura Wystawa

4 listopada 2015, aktualizowano: 4 listopada 2015

Przełom/Architektura w Polsce po 1989 roku

Fot.: Jordanki Centrum Kulturalno-Kongresowe

oprac. (pak)

Z okazji jubileuszu 20-lecia czasopisma „Architektura-murator” przygotowano zbiór 25 makiet najlepszych polskich realizacji ostatniego ćwierćwiecza. Toruńska architektura ma reprezentanta w postaci Sali Koncertowej na Jordankach, która niebawem otworzy swe podwoje.

Na wystawie znajdują się również makiety takich budynków, jak: Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, Nowe Muzeum Śląskie, Muzeum Kantora w Krakowie, Centrum Informacji Naukowej
i Biblioteki Akademickiej w Katowicach czy stadionu PGE Arena w Gdańsku.


Wystawa jest czynna do 22 listopada w CSW.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 22-11-2015 19:10

  Oceniono 1 raz 1 0

  - tortor: Smutne i przerazajace te komentarze...swiadczace o calkowitym zacofaniu i braku wyobrazni piszacych.Wszystko co inne i awangardowe musi byc krytykowane.Gdyby wszyscy tak mysleli nie powstalo by nic wartosciowego i unikatowego tylko ta sama sztampa wedle jednego wzorca.

  Odpowiedz

 2. 19-11-2015 12:37

  Oceniono 1 raz 0 1

  - mT: Ja pierdziu ale bunkier. Na bank wojna będzie bo inaczej nasz spółdzielczy wódz nie budował by schronienia. Tyle mln-ów w błoto - mają rozmach skórkańce. Przechodząc tamtędy zawsze myślę sobie - ohyda po prostu ohyda. W środku nie widziałem - tyle co na zdjęciach - ale lepiej nie jest patrząc na foty.

  Odpowiedz

 3. 15-11-2015 11:43

  Oceniono 1 raz 0 1

  - mirek-krzyzak: ten budynek tak samo spaprał przestrzeń miejską jak bryła ,, muzeum przełomów,, w Szczecinie. Czy to jest teraz taka moda na budowanie w miastach schronów lub bardzie schronów zniszczonych.

  Odpowiedz

 4. 13-11-2015 21:32

  Oceniono 1 raz 0 1

  - mmx: Czy to zdjecie to z HitlerPlatz? Bardzo ladna bryla, taka germanska, teutonska bym powiedzial. Idealnie koresponduje z rycerskimi przymiotami wlodarza naszego miasta.

  Odpowiedz

 5. 11-11-2015 08:22

  Oceniono 3 razy 2 1

  - Marek toruńczyk od wielu pokoleń: Tak to prawda ta bryła w ogóle w tym miejscu nie pasuje. Może gdzieś nad Wisłą przy jakimś bunkrze lub dwa kilometry od tego miejsca czyli starówki. Z jednej strony gotyk na wyciągnięcie ręki z drugiej Bank Milenium, Cinema City. Gdzie był konserwator miejski - godząc się na ten projekt? Chyba wolał zachować posadę niż mieć odrębne zdanie. Jest mi wstyd za ten obiekt, bo Toruń zasługuje na rozwój i ekspansję a tu brak pomysłu.

  Odpowiedz

 6. 10-11-2015 08:45

  Oceniono 3 razy 2 1

  - pomorzak: To Wilczy Szaniec czy MRU ?

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz

  1. 04-11-2015 23:44

   Oceniono 5 razy 3 2

   - torunianin: Porażka, kto na to pozwolił ?, w Normandii pewnie pięknie się komponuje, ale przy haśle GOTYK NA DOTYK kiepsko wypada. Toruń jest miastem słonecznym od maja do sierpnia (ogródki piwne to świetnie pokazują), Ten obiekt wygląda jak monumentalna skała z WILCZYCH SZAŃCÓW ziejąca chłodem i cieniem. Toruń potrzebuje dużych okien i świtała ! Toruń miastem zombi, włodarze wszytko zabili, każdą imprezę . SZKODA :( a teraz dodatkowy zbudowali BUNKIER, ciekaw czy ma przejście podziemne z urzędu ?

   Odpowiedz