Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Kluby Toruń Dwa Światy Koncert Muzyka

5 listopada 2015, aktualizowano: 5 listopada 2015

W Toruniu zagra zespół znany fanom "Kapitana Bomby"

Night Mistress

Fot.: Facebook

oprac. (pak)

W klubie "Dwa Światy" ponownie wystąi powermetalowy Night Mistress, niektórym znany z występu w filmach animowanych dla dorosłych.
Zespół został założony w 2003 roku, 2 lata później grupa zarejestrowała 4 utwory, które znalazły się na demo "Dłoń z Podziemi".

Pod koniec roku 2010 grupa zakończyła rejestrowanie swojej pierwszej płyty długogrającej zatytułowanej "The Back of Beyond". Album został wydany 29 kwietnia 2011 roku przez amerykańską wytwórnię Hell Rider Records.

Rok później we wrześniu NM nagrali utwór do animowanego filmu dla dorosłych Zemsta Faraona. Jest on zatytułowany "Minerał Fiutta" i jest zdecydowanie kompozycją z przymrużeniem oka.W kwietniu 2013 niemiecka wytwórnia Legacy Records wydała reedycję płyty "The Back of Beyond". Album został opatrzony nową okładką. Miesiąc później zespół zagrał na jednym z największych w Polsce festiwalu studenckim Czyżynalia - krakowskie juwenalia, podczas którego wystąpiły takie gwiazdy jak: Within Temptation, Sabaton, White Lies, czy Guano Apes. W czerwcu 2014 niemiecka wytwórnia Power Prog wydała drugi album grupy, zatytułowany Into the Madness, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno w Polsce jak i za granicą.

W Toruniu wystąpi wspólnie z zespołem ThermiT.W pierwszej formie ThermiT występował jako zespół wykonujący instrumentalny thrash metal. Dopiero w 2011 do zespołu dołączył Trzeszczol, jak się później okazało – jeden z najlepszych wokalistów gatunku heavy/thrash metalowego w Polsce. Po nagraniu pierwszego demo pt. Demo'n'Beer ThermiT zwyciężył na kilku Festiwalach w Polsce zgarniając wielokrotnie główne nagrody, nagrody dla najlepszych instrumentalistów i nagrody dla najlepszego wokalisty.

Koncert odbędzie się w piątek, 6 listopada, o godz. 20. Bilety 20 złotych.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.