Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości wydarzenia bydgoszcz zofia rydet fotografia finisaż wystawa muzeum fotografii

red 5 listopada 2015, aktualizowano: 5 listopada 2015

Młodzi poszli śladem wspaniałej artystki

Fot.: Elżbieta Schulz

Przy okazji wystawy zdjęć Zofii Rydet w Bydgoszczy, pracownicy i sympatycy Muzeum Fotografii WSG wpadli na ciekawy pomysł, by wykorzystać pomysł fotografki. Efekt tej pracy zobaczymy w sobotę.

Muzeum Fotografii WSG, ul. Królowej Jadwigi 14. W sobotę odbędzie się finsaż jednej z najważniejszych tegorocznych wystaw fotograficznych w mieście.


O godz. 12 będziemy mieli ostatnią okazję, by obejrzeć 63 fotografie z potężnego zbioru nieżyjącej artystki i badaczki, zatytułowanego „Zapis socjologiczny”.

Historycy, socjologowie i krytycy sztuki w przeważającej większości zgodni są co do tego, że dzieło Rydet jest bez wątpienia jednym z najważniejszych w fotografii polskiej XX wieku.

Ze względu na swój rozmach, stanowi ogromne wyzwanie dla badaczy i recenzentów sztuki. Jest także inspiracją na nowych pokoleń miłośników fotografowania.

Podczas finisażu zaprezentowane zostaną więc także zdjęcia, wykonane w ramach warsztatów towarzyszących ekspozycji, prowadzonych przez bydgoskiego fotografika Wojciecha Woźniaka.

Inspirowany znakomitą twórczością Rydet, społeczny projekt wizualny „Przestrzeń wewnętrzna” ujawnił pola, w których bydgoszczanie realizują się na co dzień - mieszkają, pracują bądź wypoczywają, a także miejsca, które dają im poczucie bezpieczeństwa i czynią szczęśliwymi.

Kiedy? Po ile?


Finisaż wystawy rozpocznie się w sobotę w południe. Wstęp wolny.