Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: Kluby Toruń Toruń Muzyka Koncert Lizard King Kultura

12 listopada 2015, aktualizowano: 19 listopada 2015

Kapela ze wsi Warszawa zaprezentuje w Toruniu swoje najnowsze utwory

Fot.: Materiały organizatora/Radek Polak

oprac. pak

Stowarzyszenie Sztuki Etnicznej „Transetnika” zaprasza na specjalne koncerty w ramach jedynej tego typu trasy w Polsce! Tegorocznym zespołem-gospodarzem Folk Off! Tour jest wydająca nową płytę „Święto Słońca” Kapela ze Wsi Warszawa.
"Na repertuar grupy, założonej w 1997 roku, składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami." - zachęcają organizatorzy.

Rodzinna kapela z Męciny Małej (Beskid Niski) założona została przez multiinstrumentalistę Jana Malisza i jego dzieci. Kapela Maliszów nie ogranicza się jedynie do odtwarzania starych melodii - zespół tworzy również własne utwory, w których polski charakter łączy się doskonale z wypracowanym przez Kapelę stylem. Zespół występował m.in. na prestiżowym festiwalu Petera Gabriela WOMAD w Wielkiej Brytanii. Wydana nakładem Karrot Kommando druga płyta Kapeli, "Mazurki Niepojęte", została wyróżniona prestiżowym tytułem Top Of The World przez magazyn Songlines.

Koncert odbędzie się w czwartek, 19 listopada, o godz. 19 w klubie Lizard King.

Bilety: :
30 zł kolekcjonerskie - Bar Lizard King w dn. wtorek-sobota g. 18-23,
30 zł kolekcjonerskie - "Pamiątki u Flisaka" codziennie w g. 10-18,
35 zł Media Markt / Atrium Copernicus Toruń codziennie w g. 9-21,
35 zł Sieć salonów Empik,
35 zł Recepcja Copernicus Toruń Hotel / www.ticketpro.pl,
40 zł Lizard King w dniu koncertu w g. 18-23.