Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: teatr polski informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje spektakl

16 listopada 2015, aktualizowano: 18 listopada 2015

Rozważania o rynku i kapitalizmie na scenie Teatru Polskiego

Fot.: Filip Kowalkowski

opr łjd

Teatr Polski zaprasza na pokazy spektaklu "Błękitnie", którego premiera miała miejsce w czerwcu tego roku.

"Błękitny ocean-rynek to przeciwieństwo czerwonego oceanu-rynku, czerwonego od krwi, bo walczą na nim o życie firmy-rekiny. Błękitny ocean, to obszar, który właśnie odkryliśmy i na razie jesteśmy na nim sami."


Te słowa to swego rodzaju wprowadzenie do teorii zarządzania wymyślonej przez W. Chan Kim i Renée Mauborgna, która zakłada, że każda firma niezależnie od swojej wielkości czy ilości kapitału jaką dysponuje, może wykreować wolną niezagospodarowaną przestrzeń rynkową i sprawić, by zniknął problem konkurencji.

Elementem kluczowym jest tu "wypłynięcie na wody błękitnego oceanu" i stworzenie nowego rynku, zamiast walki o istniejące.

Spektakl Agaty Maszkiewicz i Vincenta Tirmarche jest próbą przeniesienia kapitalistycznej idei, której osią jest kreowanie nowych potrzeb wśród odbiorców.

W rolach głównych grają Mirosław Guzowski, Marta Malikowska, Roland Nowak, Małgorzata Witkowska, Piotr Wawer Jr i Marcin Zawodziński.

Najbliższe spektakle "Błękitnie" na deskach Teatru Polskiego odbędą się 21 i 22 listopada w górnym foyer. Początek o godz. 19.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 22-11-2015 18:21

    Brak ocen 0 0

    - moher : mam nadzieje ze wiecej zblizen nie bedzie bo Wicepremier znowu przyjedzie

    Odpowiedz