Czwartek, 17 stycznia 2019

Kultura

Tagi: festiwal literatura Toruń Kultura Dwór Artusa Jest Impreza!

Nadesłane 16 listopada 2015, aktualizowano: 16 listopada 2015

Toruński Festiwal Książki - spotkanie ze Stefanem Chwinem

Fot.: Dorota Bułakowska

Toruński Festiwal Książki w Dworze Artusa rozpoczniemy spotkaniem ze Stefanem Chwinem, prozaikiem, literaturoznawcą i… grafikiem, artystą od zawsze związanym z Gdańskiem, w którym się urodził i wychował.

Krytycy określają Chwina pisarzem melancholijnej pamięci. Pisze o czasach i rzeczach, które odeszły, o świecie, którego ślady odnajduje w wielokulturowej, palimpsestowej historii Gdańska. Jest autorem książek krytycznych i historyczno-literackich oraz powieści fantastyczno-przygodowych dla młodzieży, które ilustruje własnymi grafikami. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych laurów literackich z Paszportem Polityki za powieść Hanemann, na czele. W tym roku Stefan Chwin został uhonorowany Literacką Nagrodą Miast Partnerskich Torunia i Getyngi im. S. B. Lindego.


W Dworze Artusa pisarz opowie o swoim warsztacie, miłości do detalu, a także literackich fascynacjach. Spotkanie poprowadzi dr hab. Marcin Wołk – kierownik Pracowni Komparatystyki Literacko-Kulturowej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.


23.11.2015 (poniedziałek) godz. 19.
W Centrum Kultury Dwór Artusa, Toruń ul. Rynek Staromiejski 6
Wstęp wolny! Zapraszamy!
http://artus.torun.pl/events/torunski-festiwal-ksiazki-spotkanie-ze-stefanem-chwinem/

[map]18.6044,53.01[/map]

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.