Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: arka ekologia ustawa antysmogowa czyste powietrze wiadomości region wydarzenia sp dzieci wydarzenia happening

17 listopada 2015, aktualizowano: 17 listopada 2015

Czyste powietrze w mieście to podstawa. Powiedzą o tym na Starym Rynku

Fundacja "ARKA" jest częstym inicjatorem happeningów na Starym Rynku. Na zdjęciu impreza dla dzieci zorganizowana w lutym 2014 roku

Fot.: Dariusz Bloch

opr. Łukasz Jędrzejczak

W październiku podpisana została ustawa antysmogowa, która pozwala samorządom wprowadzenie ograniczeń dotyczących tego, czym palimy w piecu i która pozwala określić jakiego rodzaju piece i instalacje grzewcze powinny się znaleźć w naszych domach.

Fundacja ekologiczna "ARKA" z okazji wprowadzenia nowego prawa, które ma poprawić czystość powietrza oraz obchodzonego we wtorek 11. Dnia Czystego Powietrza zorganizuje specjalny happening w centrum Bydgoszczy. - Nie będzie efektów tej ustawy bez zmian mentalności Polaków - podkreślają inicjatorzy eko-akcji. - Dzień Czystego Powietrza jest dobrą okazją do mówienia o ochronie czystego powietrza, która zaczyna się w... każdym domowym palenisku.


W happeningu organizowanym we wtorek o godz. 13 na płycie Starego Rynku oprócz członków fundacji wezmą udział także uczniowie Szkoły Podstawowej nr 20, Szkoły Podstawowej nr 37 oraz uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 Bydgoszczy.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 17-11-2015 14:41

  Brak ocen 0 0

  - CZYTELNIK: NIECH WSZYSCY PRZESTANĄ SPALAĆ SWOJE ODPADKI, WĘGIEL NIE JEST TAK SZKODLIWY JAK GO PAŃSTWO PRZEDSTAWIACIE !

  Odpowiedz

 2. 17-11-2015 09:53

  Brak ocen 0 0

  - ben: I właśnie dlatego zbudowaliśmy za własną kasę śmierdzielnię spalającą toruńskie śmieci. Brawo miasto.

  Odpowiedz