Czwartek, 21 lutego 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje region mózg kev fox smolik

17 listopada 2015, aktualizowano: 17 listopada 2015

Smolik i Kev Fox we wspólnym projekcie. Zagrają koncert w Mózgu

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Łukasz Jędrzejczak

Smolik od ponad 15 lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producentów muzycznych. Jedno z jego ostatnich dokonań do współpraca z pewnym z angielskim wokalistą i autorem piosenek.

Ten koncert (jak i cała trasa) to efekt 5-letniej znajomości Andrzeja Smolika - instrumentalisty, kompozytora, producenta muzycznego i twórcy projektu Smolik z dobrze znanym polskiej publiczności zapatrzonej w popową alternatywę wokalistą Kevem Foxem.


Fox urodził się w angielskim mieście Middlesbrough, skąd pewnego razu wyruszyl na muzyczny podbój Europy. Fox to wokalista i tzw. songwriter, zasłuchany w ciepłym brzmieniu gitary akustycznej i elektrycznej, śpiewający piosenki inspirowane folkiem oraz wyrafinowanym, minimalistycznym popem.Po osiedleniu się w Polsce, poznał Smolika i bardzo szybko zarejestrował z nim utwór „L.O.O.T”, który znalazł się na solowym krążku klawiszowca Wilków zatytułowanym „4”.

Obecnie Kev Fox i Smolik pracują nad wspólną płytą sygnowaną ich nazwiskami. Premiera jesienią. Pierwszy singiel to utwór „Run”, do którego klip obejrzeć można na portalu YouTube.

Koncert duetu odbędzie się dziś o godz. 21. Impreza jest częścią cyklu wieczornych koncertów „Afterimage”. Cena biletu to 50 zł.