środa, 16 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz pałac młodzieży oblicza uzależnień

red 18 listopada 2015, aktualizowano: 18 listopada 2015

Najpierw warsztaty, potem wystawa

Fot.: Dariusz Bloch

Pierwsza impreza rozpocznie się rano. Będą to warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży zatytułowane „Oblicza uzależnień”. Ideą spotkań jest ochrona dzieci i młodzieży przed wejściem w nałogi poprzez uczestnictwo w działaniach aktywizujących z wykorzystaniem zróżnicowanych form i metod pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów.

Warsztaty mają na celu zapobieganie patologiom społecznym, uwrażliwienie młodego pokolenia na niebezpieczeństwa oraz uczenie sposobów radzenia sobie z trudnymi sytuacjami i emocjami w sposób konstrukcyjny i bezpieczny.


Natomiast po południu w „Galerii Pałac” zostanie zaprezentowana kolejna wystawa z edukacyjnego cyklu „Do Trzech Razy Sztuka”. Swoje trzy nowe obrazy przedstawi związany zawodowo z Pałacem Młodzieży artysta malarz i pedagog Zbigniew Jastrowski.

Znany bydgoski edukator sztuki omówi proces powstawania trzech obrazów o dużym formacie (200 x 140 cm) z wspólną dla nich złożoną inspiracją tematyczną. Mottem wernisażu jest hasło: „Powiedz obrazie, z czego powstajesz i w co się obrócisz, jak z pracowni wyszedłeś i czy do niej wrócisz”.

Czwartek, godz. 10 i 17, Pałac Młodzieży.