Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości koncert pochwalone alameda 5 informacje wiadomości region wydarzenia

red 18 listopada 2015, aktualizowano: 18 listopada 2015

Muzycy z podziemia wyjdą na scenę. Minifestiwal brzmień alternatywnych w MCK [WIDEO]

Fot.: MATERIAŁY PROMOCYJNE MCK

Hardcore punk, folk z żeńskimi wokalami i psychodelia podbita rytmami rodem z Afryki - taka muzyka grać będzie ze sceny Miejskiego Centrum Kultury 27 listopada. Odbędzie się tam minifestiwal.

Trzy zespoły, które wystąpią na MCK-owej scenie może reprezentują odległe od siebie muzyczne fascynacje, ale łączy je jedno - miłość do bezkompromisowego i energetycznego grania z wykorzystaniem zarówno instrumentów na prąd, jak i tych bardziej tradycyjnych.


Zdecydowanie „elektryczną” formacją jest bydgoski zespół gitarowy Old Fashioned. Kapela działa od kilku lat, ale w składzie ma członków, którzy na bydgoskiej scenie rock’n’rollowej są już obecni od ponad dekady. Grają tam muzycy Schizmy, Solitary, In Spite Of i 666 Aniołów.

Muzyka Old Fashioned to zwrot ku brzmieniu klasycznego nowojorskiego hardcore-punka. Drugi zespół to zatopiona w akustycznych brzmieniach grupa Pochwalone, któa łączy zaangażowane punkowe teksty i szybkie tempo z dźwiękami... płockiej fidel, biłgorajskiej suki, instrumentu saz oraz skrzypiec barokowych.Na koniec na scenie zobaczymy bydgosko-toruński kwintet Alameda 5, którego debiutancki dwupłytowy album „Duch tornada” łączący krautrock i psychodelię, zebrał w tym roku entuzjastyczne recenzje w całym kraju.27 listopada, godz. 20, Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 27-11-2015 12:02

    Brak ocen 0 0

    - Janka: Stracone POkolenie....samę główną płodzą

    Odpowiedz