Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje offerty targi pracy

19 listopada 2015, aktualizowano: 19 listopada 2015

Przyjdź na jubileuszowe OFFerty, podpowiedzą, jak szukać wymarzonej pracy

Fot.: Dariusz Bloch

Małgorzata Pieczyńska

Ponad 80 wystawców, kilkanaście punktów konsultacyjnych, warsztaty, konkursy i prezentacje firm - dziś w hali „Łuczniczka” odbędą się 10. Targi Pracy i Promocji Pracodawców OFFerty 2015.

To największe targi pracy w regionie kujawsko-pomorskim. Impreza cyklicznie organizowana jest przez Porozumienie Bydgoskich Biur Karier, które zrzesza sześć uczelni: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższą Szkołę Bankową, Wyższą Szkołę Gospodarki, Collegium Medicum UMK i Kujawsko-Pomorską Szkołę Wyższą.


- Targi są adresowane do wszystkich poszukujących pracy, czyli osób chcących zmienić pracę, studentów rozpoczynających karierę zawodową, ale też do bezrobotnych - mówi Agnieszka Milik, rzeczniczka targów. - Przygotowaliśmy wiele ciekawych warsztatów, podczas których na przykład będzie można się dowiedzieć, jak szukać wymarzonej pracy.

Konsultanci podpowiedzą też, jak negocjować z pracodawcą, jak poprowadzić rozmowę kwalifikacyjną, ale też, jak napisać CV. Studenci uzyskają również informacje na temat staży i praktyk. Chętni będą mogli skorzystać z porad wizażystek, bo nasz wygląd ma również znaczenie podczas rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie wykonać zdjęcie do dokumentów aplikacyjnych czy portfolio. Osoby, które odwiedzą targi, zachęcamy do rozmowy z pracodawcami, zapoznania się z profilem danych firm, preferencjami dotyczącymi pracowników, a także ofertami i wymogami na określone stanowiska pracy.

Oprócz oferty szkoleniowej, dla uczestników targów przygotowano też liczne konkursy, w których wygrać będzie można ciekawe nagrody. - Na powitanie zagra bydgosko-toruński zespół rockowy BANAU, który znany jest, m.in., z występów w programach telewizyjnych takich jak „X Factor” czy „Must Be the Music” - mówi Agnieszka Milik. - Tegoroczna edycja targów jest dziesiąta, czyli jubileuszowa, więc nie zabraknie, okolicznościowego tortu.

Targi odbędą się w godzinach 10-15. Wstęp i wszystkie atrakcje są bezpłatne. Lista wystawców i szczegółowy program warsztatów znajdują się na www.offerty.byd.pl.