Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: barbara kalinowska informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

20 listopada 2015, aktualizowano: 20 listopada 2015

Z radością i wdziękiem. Magia przedwojennych szlagierów odkryta na nowo

Urodzona na Kujawach wokalistka i multiinstrumentalistka barbara kalinowska zaprezentuje w niedzielę swój nowy repertuar.

Fot.: archiwum artystki

Łukasz Jędrzejczak

Barbara Kalinowska to artystka, która nie boi się wyzwań. W programie koncertu, który odbędzie się w niedzielne popołudnie w MCK, znalazły się niezapomniane przeboje z lat 20. i 30.

Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12-14. „Ada to nie wypada”, „Umówiłem się z nią na 9”, „Mały biały domek” czy mniej znane „Oczy czarne” i „Berkola” to tylko niektóre z przedwojennych szlagierów, które usłyszymy w niedzielę.


Barbara Kalinowska na pomysł przygotowania takiego repertuaru wpadła trzy lata temu. - Zainspirował mnie do tego nieżyjący już wieloletni szef Radia PiK, Michał Jagodziński - opowiada wokalistka. - Powtarzał, że to piękne piosenki i że mój głos świetnie pasuje do tego repertuaru. Spróbowałam, to był dobry pomysł.

Koncerty pani Barbary to pełne radości i energii wydarzenia, które są czymś więcej niż zwykłą rozrywką. - Lubię, gdy występy mają jakiś temat przewodni, z którym związana jest muzyka, jaką prezentuję na scenie - wyjaśnia. Kiedyś były to pieśni hiszpańskie, poświęcone Bułatowi Okudżawie, czy kujawskiemu poecie Franciszkowi Becińskiemu.

Podczas każdego występu artystka i multiinstrumentalistka opowiada o kontekstach związanych z prezentowaną muzyką. W niedzielę towarzyszyć jej będą Marek i Paweł Tomaszewscy grający m.in. na gitarach, akordeonie, banjo, ukulele basowym, akordeonie i kazoo.

O której? Za ile?


Koncert Barbary Kalinowskiej zacznie się o godz. 16. Wstęp wolny.