Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz sitodruk sitofest

26 listopada 2015, aktualizowano: 27 listopada 2015

Świętowanie w sitodrukowanie. II Sitofest Bydgoszcz rozpoczyna się w sobotę

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Justyna Tota

W ten weekend Otwarta Pracownia Sitodruku przy Poznańskiej 12 przyłącza się do Międzymiastowego Festiwalu Sitodruku i zaprasza małych oraz dużych bydgoszczan na warsztaty, podczas których można stworzyć wyjątkową rzecz dla siebie lub w prezencie, a przy tym świetnie się bawić.

- Po raz drugi mamy przyjemność dołączyć do ogólnopolskiego święta sitodruku, organizując Sitofest. Tym razem będziemy świętować przez dwa dni - zaprasza Katarzyna Kowalczyk, prowadząca Otwartą Pracownię Sitodruku przy Poznańskiej 12 w Bydgoszczy.


Sitofest w Bydgoszczy rozpocznie się w sobotę (28 bm.) wydarzeniem, zwanym świeżo drukowane. Od 12.00 do 16.00 można przynieść swoje torby, koszulki, poszewki na poduszki i za symboliczne 5 zł otrzymać nadruk z wyjątkową ilustracją (do wyboru będą trzy wzory, które publikujemy poniżej). Ale na tym nie koniec, tego samego dnia tajniki sitodruku będą mieli okazję poznać najmłodsi. Uwaga, miniwarsztaty dla dzieci 13.00-14.00 są bezpłatne, obowiązują jednak zapisy pod adresem: nukahandmade@gmail.com.

Drugi dzień Sitofestu będzie należał dla dorosłych. W niedzielę (29 bm.) w godz. 12.00-18.00 odbędą się bowiem warsztaty technik sitodruku.
- Na warsztatach nauczysz się przenosić własne pomysły/projekty na tekstylia i papier właśnie poprzez sitodruk. Jest to też świetna okazja do zrobienia spersonalizowanego prezentu świątecznego dla najbliższych - zachęcają organizatorzy warsztatów, którzy zapewniają: materiały do sitodruku (farby wodne), jedną torbę płócienną (jeśli ktoś chce może przynieść własne tekstylia do nadruków), biały papier do wydruków, napoje(kawa/herbata) i oczywiście dobrą zabawę.Koszt warsztatów: 60 zł, zapisy pod adresem: nukahandmade@gmail.com.

Czym jest sitodruk? To technika graficzna, której chyba największy rozgłos przyniósł Andy Warhol, łapie dzisiaj kolejny oddech w całej Europie. Już wkrótce po raz czwarty odbędzie się Sitofest - jedyny w Europie międzymiastowy festiwal sitodruku!

Sitofest stawia sobie za cel promowanie idei D.I.Y. (do it yourself) i ręcznej techniki druku, jaką jest sitodruk. Umożliwia przyjrzenie się całemu procesowi oraz włączenie się w proces twórczy.

SITOFEST wykiełkował podczas twórczych kontaktów między warszawskimi i berlińskimi pracowniami sitodruku. Za organizacją festiwalu stoją pracownie z Warszawy a od dwóch lat coraz śmielej dołączają sitodrukarze z innych miast. Czwartą edycję organizują pracownie SITO, V9, KWIACIARNIA GRAFIKI, Pracownia Sita, OFICYNA PERYFERIA i WARSZTAT ARTYSTYCZNY z Warszawy, wrocławskie CRK oraz Panato, gdyńska Tubaza, bydgoska OTWARTA PRACOWNIA SITODRUKU, a z Berlina – Czentrifuga.

Więcej informacji: facebook.com/Sitofest


Od 12.00 do 16.00 przy ul. Poznańskiej 12 będzie można za symboliczne 5 zł nadrukować na przyniesione przez siebie tekstylia jeden z trzech wzorów. A na specjalnych warsztatach (13.00-14.00) sztuki sitodruki spróbować za darmo mogą dzieci (zapisy:nukahandmade@gmail.com).

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.