Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: post apocalypsis informacje wiadomości region wydarzenia

red 27 listopada 2015, aktualizowano: 27 listopada 2015

Co po końcu świata? Sprawdź w teatrze!

Fot.: archiwum Teatru Polskiego

Teatr Polski zaprasza na dwa ważne spotkania kulturalne. Pierwsze z nich to nagrodzona na 13. Praskim Quadriennale wystawa „Post-Apocalypsis”. Drugie poświęcone jest Słowackiemu.

Prezentacja wystawy, którą przygotowano na zlecenie Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie prezentowana będzie dopiero po raz drugi w Polsce. Pierwszy był wrocławski Instytut im. Jerzego Grotowskiego.


„Post-Apocalypsis” to zakrojony na szeroką skalę pomysł, w który zaangażowali się badacze, programiści, kompozytorzy, projektanci i architekci. Instalacja przedstawia drzewa, które po dotknięciu, „przemawiają” zniekształconymi fragmentami tekstów polskich romantyków.

Bezpośrednią inspiracją do powstania instalacji był spektakl Jerzego Grotowskiego „Apocalypsis cum figuris”. Instalacja pozostaje nieaktywna do momentu wejścia do niej widza, który „włącza” emisję bodźców - często znoszących się wzajemnie. Instalacja ma być próbą pokazania wizji świata po końcu, kiedy ustalane będą na nowo relacje między ludźmi, człowiekiem a naturą czy człowiekiem a technologią. Otwarcie zainauguruje spotkanie z jej twórcami.

Wystawa połączona jest z piątkowym i niedzielnym pokazem spektaklu „Samuel Zborowski” oraz sobotnim finałem konkursu „Klasyka żywa”.

Kiedy?

Początek wystawy w sobotę o godz. 17. Finał konkursu o godz. 19

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 27-11-2015 18:04

    Brak ocen 0 0

    - niegłupi : głupie pytanie !! bedzie poczatek

    Odpowiedz