Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: toruń kultura fotografia CSW wystawa Bryan Adams Exposed

red 21 listopada 2015, aktualizowano: 2 grudnia 2015

Wystawa fotografii Bryana Adamsa

Fot.: Jacek Smarz

Na wernisażu wystawy fotografii Bryana Adamsa w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej pojawiło się 1130 osób. Czy „Exposed” będzie najchętniej oglądaną wystawą w historii CSW?


Otwarcie wystawy „Exposed” było dla toruńskiego Centrum Sztuki Współczesnej skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym.


Jak mówi Katarzyna Toczko z CSW, w historii centrum odbyło się wiele imprez z parotysięczną publicznością. Choćby otwarcie tej instytucji, kolejne wernisaże wystawy World Press Photo czy coroczna Noc Muzeów. Ale CSW nigdy nie gościło artysty o statusie celebryty.

- Wiedzieliśmy, że podczas ostatnich wernisaży w Moskwie i Wiedniu wystawę oblegały prawdziwe tłumy, co artysta przyjmował z niepokojem. Chcieliśmy przede wszystkim zagwarantować mu bezpieczeństwo i komfort zwiedzającym. Stąd zainstalowane dwa telebimy i mocniejsze niż zazwyczaj nagłośnienie. Mimo że artysta obawiał się tłumów, zachował się fantastycznie, podpisując albumy swoich fotografii i pozując do niezliczonych zdjęć - opowiadała Katarzyna Toczko, rzeczniczka Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” .

Królowa Elżbieta II, Sean Penn, Helena Bonham-Carter, Kate Moss, Monica Belluci, Ben Kingsley i wiele innych postaci ze światowego show-biznesu stanęło przed obiektywem Bryana Adamsa.

Na wystawie są też zdjęcia okaleczonych weteranów wojen. To wszystko możemy oglądać w Toruniu do 31 stycznia 2016 roku. Bilety: 10 zł normalny, 5 zł ulgowy, 20 zł bilet rodzinny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 03-01-2016 00:25

  Brak ocen 0 0

  - jagoda: Szkoda,że ta wystawa trwała tak krótko... dopiero się o niej dowiedziałam

  Odpowiedz

 2. 24-12-2015 10:19

  Brak ocen 0 0

  - kronika: To zwykłe chamstwo pominąć informację, że głównym organizatorem wystawy jest Fundacją Tumult. Nowości tracą wiarygodność.

  Odpowiedz