Niedziela, 9 grudnia 2018

Tagi: jakim cudem el jazz koncert ionformacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz

red 2 grudnia 2015, aktualizowano: 2 grudnia 2015

Jakim Cudem na scenie El Jazzu

Fot.: materiały zespołu

Klub przy ul. Krętej 3 co jakiś czas organizuje ciekawe koncerty z muzyką jazzową i nie tylko. Tym razem na scenie pojawi się wyjątkowy kwintet Jakim Cudem.

Panie, które tworzą ten zespół mają solidne przygotowanie muzyczne, talent oraz dużo zapału. Każda z artystek weszła do zespołu z innym bagażem muzycznych doświadczeń.


W efekcie wielu koncertów, prób, poszukiwań, a także „dyplomatycznych i mniej dyplomatycznych negocjacji” zespół osiadł na szerokim gruncie muzyki ludowej w wersji elektrycznej.

Tradycyjne polskie pieśni wspiera moc elektronicznych brzmień (na klawiszach gra Kate Nürnberg), silna sekcja rytmiczna (perkusistką jest Joanna Glubiak a kontrabasistką Anita Sobiechowska) i dynamiczne skrzypce (Irena Filuś), a także chóralne partie całego zespołu.

Nie brakuje jednak miejsca na solówki czerpiące z jazzu czy liryczny, balladowy wokal (ten jest zasługą frontmanki Małgorzaty Żurańskiej-Wilkowskiej).

Połączenie nostalgicznych polskich melodii ze współczesną, rytmiczną muzyką to wybuchowa mieszanka, która porywa bydgoszczan. Zespół koncertuje od 2012 roku, ma na koncie kilkadziesiąt występów.

Piątek, godz. 21, El Jazz.