Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: Toruń MOT impreza mikołajki

3 grudnia 2015, aktualizowano: 3 grudnia 2015

Mikołajki w Muzeum Okręgowym w Toruniu

Fot.: Muzeum Okręgowe w Toruniu

Materiały Muzeum Okregowego w Toruniu

Święty Mikołaj, jak malowany. Mikołajki w Muzeum Okręgowym w Toruniu odbędą się 4 i 6 grudnia 2015 r. w Ratuszu Staromiejskim.

Jak rozpoznać św. Mikołaja?


Zajęcia połączone z prezentacją multimedialną na temat wizerunków św. Mikołaja i innych świętych, a także charakterystycznych dla nich atrybutów.

W trakcie lekcji dzieci słuchają legendy o św. Mikołaju, odszukują i analizują obrazy z wizerunkiem świętego oraz wykonują ćwiczenia rozpoznawania świętych na podstawie ich atrybutów.

Termin: 4 grudnia 2015 r.

Godz. 10.00

Miejsce: Galeria Sztuki Gotyckiej

Święty Mikołaj, jak malowany.

Zajęcia odbędą się na Galerii Sztuki gotyckiej, gdzie prezentowana jest kolekcja witraży gotyckich ze zbiorów Muzeum Okręgowego w Toruniu. Podczas spotkania uczestnicy poznają surowce niezbędne do produkcji szkła oraz etapy tworzenia witraży. Następnie zespołowo wykonany zostanie projekt witraża dużego okna gotyckiego o tematyce związanej ze Świętym Mikołajem.

Termin: 4 grudnia 2015 r.

Godz. 12.00

Miejsce: Galeria Sztuki Gotyckiej

Rezerwacja zajęć pod numerem telefonu: 56 66 05 632

Koszt: bilet edukacyjny od każdego uczestnika 4 zł

Aukcja charytatywna prac plastycznych wyróżnionych w XXXVII edycji Konkursu „Moja Przygoda w Muzeum”. Cena wywoławcza prac – jedyne 9,99 zł.

Fundusze zebrane podczas aukcji przeznaczone zostaną na realizacje zajęć edukacyjnych dla dzieci z małych miejscowości województwa kujawsko-pomorskiego.

Termin: 6 grudnia 2015 r.

Godz. 12.00


Miejsce: parter, hol