Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: animocje małe animocje wiadomości kultura region wydarzenia bydgoszcz film kino

red 9 grudnia 2015, aktualizowano: 9 grudnia 2015

Świetna animacja z ważną treścią

Fot.: Kadr z filmu "Ernest i Celestyna"

Kino „Orzeł” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na kolejny pokaz w ramach popularnego wśród maluchów cyklu „Małe Animocje”. Tym razem pokazana zostanie widowiskowa animacja „Ernest i Celestyna” - piękny film o akcpetacji, tolerancji, przyjaźni i potrzebie wolności każdego z nas.

Celestyna to mała mysz, wychowana w kieracie pracy i sztywnym społeczeństwie.


Małej myszce, jak i wszystkim dookoła od dziecka wmawia się, że niedźwiedź jest najgorszym wrogiem myszy, a najważniejszym celem mysiego społeczeństwa jest zdobywanie zębów młodych niedźwiadków - bo one najlepiej się nadają do zastąpienia straconych przez myszy siekaczy, bez których żadna mysz nie przeżyje.

Celestyna jest na stażu w klinice dentystycznej, ale tak naprawdę zostanie dentystą to ostatnia rzecz, której pragnie. Lubi rysować, głównie niedźwiedzie, które wcale nie wydają jej się straszne.

Pewnego dnia spotyka biednego niedźwiedzia Ernesta, który graniem na ulicy próbuje zarobić na jedzenie. Oboje są społecznymi wyrzutkami, oboje pragną czegoś innego niż życie pod sznurek, chcą być artystami. Szukają przyjaźni i miłości. Bilet na seans w cenie 5 zł.

Niedziela, godz. 12, kino „Orzeł”