Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: toruń Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka wystawa

red 10 grudnia 2015, aktualizowano: 10 grudnia 2015

„Światopogląd” młodych twórców

W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka (Rynek Nowomiejski 17) można oglądać wystawę podsumowującą zrealizowany w bieżącym roku eksperymentalny projekt edukacyjny pod hasłem „Światopogląd”.

Warto podkreślić, że dla ONZ mijający rok 2015 był Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Eksperymentalny program edukacyjny, który w przystępny, a zarazem przyjemny sposób miał przybliżyć dzieciom i młodzieży różne zagadnienia dotyczące istoty światła, obejmował m.in. zabawy plastyczne, podczas których uczestnicy różnymi technikami wykonali niezwykłe prace.


W Galerii i Ośrodku Plastycznej Twórczości Dziecka możemy zobaczyć rysunki, grafiki, praca malarskie i fotografie. Projekt, dzięki któremu młodzi twórcy mogli wziąć udział także w ciekawych zajęciach i warsztatach, został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Edukacja Kulturalna” oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wstęp na wystawę z pracami dzieci i młodzieży jest wolny.

Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka, do 23 stycznia.