Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz apk wsg wystawa

14 grudnia 2015, aktualizowano: 14 grudnia 2015

Alternatywne światy są jednak możliwe. Przed nami wystawa, którą trzeba zobaczyć

Fotografie Jana Erazma Felcyna to efekt łączenia technik analogowych z grafiką cyfrową. Wystawa „Rosarium” czynna do 30 stycznia

Fot.: materiały promocyjne APK

Łukasz Jędrzejczak

Kadry tego fotografa to dowód na jego wszechstronność i szerokie horyzonty. Po intrygującej wystawie „Inwazja - subiektywny obraz śmieci”, przyszedł czas na kolejny wernisaż Erazma Wojciecha Felcyna.

Muzeum Fotografii przy WSG, ul. Królowej Jadwigi 14. Poprzednia wystawa urodzonego w 1946 roku fotografika podejmowała ważny temat współczesnego świata - śmieci i ich wpływ na nasze życie. Erazm Wojciech Felcyn przedstawił swoje obiekty wykorzystując techniki fotografii analogowej w połączeniu z cyfrową obróbką, jaką znamy z Photoshopa.


Tym razem artysta skierował swój obiektyw w kierunku przeciwnym. Jego nowy zbiór nie jest już analizą materii nieożywionej. Tym razem mamy do czynienia symbolem witalności i życia - różą.

Fotograf, który jest z wykształcenia chemikiem, nie skupia się jednak na romantycznej stronie tych charakterystycznych kwiatów. Raczej stawia na ich strukturę, dokonując czegoś w rodzaju wiwisekcji. Fotografuje kwiaty z bardzo bliska, odkrywając przed widzem coś w rodzaju alternatywnego, miniaturowego świata. W tych zdjęciach znajdziemy ślad uniwersalnych praw przyrody - narodzin, wzrostu i śmierci.

Wernisażowi towarzyszyć będzie wykład autora zatytułowany „Czyżby koniec naszej cywilizacji?”, mówiący o sytuacji społeczeństwa globalnego jako źródle inspiracji twórczej.

Kiedy?


Wernisaż zacznie się we wtorek o godz. 18. Wykład o godz. 18.30