Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: toruń święta pomoc akcja charytatywna gwiazdka Święty Mikołaj

red 14 grudnia 2015, aktualizowano: 14 grudnia 2015

Święty Mikołaj przyjdzie do dzieci w sobotę

W sobotę w auli UMK dla dzieci wiele atrakcyjnych rodzinnych zabaw ze Świętym Mikołajem w roli głównej

Fot.: Sławomir Kowalski

Dzieci z utęsknieniem czekają na Boże Narodzenie, na wyjątkowy klimat, na prezenty pod choinką... Dlatego z myślą o nich „Nowości“ w przedświąteczną sobotę organizują Wielką Gwiazdkę w Auli UMK.

W ubiegłym roku wzięło w niej udział około półtora tysiąca osób. W tym roku w programie Wielkiej Gwiazdki znajdzie się wiele atrakcyjnych rodzinnych zabaw ze Świętym Mikołajem w roli głównej. Dzieci z Przedszkola Alfik wystąpią z kolędami i repertuarem świątecznym. Zjawią się hokeiści Nesty oraz futboliści Angels Toruń.


Będzie można przymierzyć stroje sportowe, zrobić sobie zdjęcia ze sportowcami oraz wziąć udział w zabawach sportowych. Będą kartki i listy do św. Mikołaja oraz wiele konkursów z nagrodami.

O godz. 16.00 wyświetlimy zabawny film dla całej rodziny „Święty Mikołaj dla wszystkich”. Łączy on umiejętnie walory edukacyjne z zawrotną i pełną wątków komediowych akcją.

Ale w naszym wydarzeniu nie chodzi tylko o zabawę. Celem jest także świąteczna pomoc dla najbardziej potrzebującej wielodzietnej rodziny.

W tym roku wybraliśmy rodzinę pani Ilony Wilczewskiej z Torunia, która samotnie wychowuje sześcioro dzieci. Rodzina od ośmiu lat mieszka na Podgórzu, na poddaszu starej kamienicy. Mieszkanie ma 38 mkw. Dwa pokoje z kuchnią.

Z pomocą pośpieszyło już Przedszkole Parowozik z Gniewkowa. - Dzieci z naszego przedszkola postanowiły zwrócić się do św. Mikołaja z ogromną prośbą, aby w ich imieniu przygotował paczki dla dzieci Inez, Ksawerego, Adama, Kamila i Kamili Wilczewskich. Udało się, oczywiście z pomocą rodziców! - mówi dyrektor Przedszkola Parowozik Halina Franckiewicz. - Paczki z prezentami są już gotowe. Ale to nie wszystko. Mikołaj dołączył do nich trochę smakołyków i niespodzianek, które tej rodzinie na pewno ułatwią życie i sprawią wiele radości.

Oczywiście wszyscy, którzy również chcą uszczęśliwić dzieci z rodziny Wilczewskich, mogą przynieść dla nich słodycze i różne podarki bezpośrednio na imprezę.

Spotykamy się w auli UMK w przedświąteczną sobotę, 19 grudnia w godz. 12-16. Wstęp wolny. Zapraszamy!