Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: penelope cruz mama kino film informacje wiadomości region

21 grudnia 2015, aktualizowano: 21 grudnia 2015

Penélope Cruz w podwójnej roli. Nowy film Julio Medema w "Orle"

Nowy film Julio Medema z Penélope Cruz w roli głównej to film o radzeniu sobie z chorobą, strachem i cierpieniem

Fot.: kadr z filmu "Mama"

opr. Łukasz Jędrzejczak

Ostatni tydzień przed świętami to czas intensywnych przygotowań. Jeśli jednak macie wolną chwilę, to warto spędzić ją kulturalnie. Pomoże w tym repertuar bydgoskiego kina „Orzeł”.

Już dziś na ekranie kina studyjnego w MCK wyświetlony zostanie nowy film z Penélope Cruz w roli głównej. „Mama” Julio Medema to historia Magdy - nauczycielki, rozwódki i mamy 10-letniego chłopca, która pewnego dnia dowiaduje się, że jest chora na raka.


Tragiczna diagnoza nie łamie jednak kobiety. Wręcz przeciwnie - Magda odkrywa w sobie nieodkryte dotąd pokłady energii i radości, które pomagają jej stawić czoła chorobie.

Hiszpańska aktorka, diva Pedro Almodóvara, która wcieliła się w rolę głownej bohaterki w filmie „Mama” jest także producentką filmu. Aktorka przyznaje, że to jedna z najbardziej angażujących ról w jej życiu.

Natomiast w środę warto wybrać się do „Orła” na godz. 18.30. Odbędzie się tam pokaz dokumentu „Aktorka” w reżyserii Kingi Dębskiej i Marii Konwickiej. Film jest próbą uchwycenia życiorysu aktorki Elżbiety Czyżewskiej - jednej z ikon kina polskiego.

Artystka, która aktywna była w latach 60. postanowiła spróbować swoich sił w Hollywood, gdzie wyjechała z mężem - amerykańskim dziennikarzem Davidem Halberstamem.

Kiedy?


Najbliższy pokaz „Mama” dzisiaj o godz. 20.30. Pokaz „Aktorki” odbędzie się w środę o godz. 18.30.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.