Niedziela, 9 grudnia 2018

Tagi: teatr polski jamaro sveto romville romowie mrasizm teatr sztuka kultura sylwester nowy rok

30 grudnia 2015, aktualizowano: 30 grudnia 2015

Ważny spektakl na przypomnienie. Na zakończenie roku - "Romville". Będzie też impreza

Fot.: Filip Kowalkowski

opr. Łukasz Jędrzejczak

Teatr Polski zaprasza na ostatnie w tym roku przedstawienia. W środę i czwartek ponownie zobaczymy „Romville” w reżyserii Elżbiety Depty. Sztuka jest głosem w sprawie problemu rasizmu i ksenofobii w Polsce.

Teatr Polski, ul. Adama Mickiewicza 2. „Romville” to jeden ze spektakli, który jest częścią projektu teatralno-edukacyjnego „Interwencje” (kolejnym była sztuka „Swarka” w reżyserii Katarzyny Szyngiery).


Punktem wyjścia dla twórców „Romville” były wydarzenia, które miały miejsce w Legnicy w 2014, kiedy to po meczu z udziałem tamtejszego klubu piłkarskiego pojawiły się kontrowersyjne szaliki i smycze do kluczy z napisem „Łowcy Cyganów”.

Autorką tekstu spektaklu jest Justyna Pobiedzińska, która wraz z reżyserką Elżbietą Deptą postanowiła przełożyć swoje reportaże na temat polskich Romów na język teatru. Ponadto Pobiedzińska pracuje z pisarką Magdaleną Kicińską nad książką o mniejszości romskiej w Polsce. Pisze także dla romskiego kwartalnika „Dialog-Pheniben”.

„Romville” to zbiór historii usłyszanych przez nią w różnych sytuacjach i miejscach: na komendzie, szkole i sklepie. Bohaterami są Romowie, ale także Polacy, aktorzy Teatru Polskiego (w sztuce grają m.in. Beata Bandurska, Maja Brzezińska czy Paweł Gilewski). Dodatkowym elementem jest romska muzyka grana przez grupę Jamaro Sveto.

Kiedy? O której?


Spektakl odbędzie się dzisiaj i jutro o godz. 19 na dużej scenie.

Pokaz 31 grudnia połączony będzie z imprezą sylwestrową.

W cenie wieczoru przewidywany jest bilet na spektakl "Romville" (grany na dużej scenie) w reżyserii Elżbiety Depty (po spektaklu toast z lampką szampana) oraz kolacja w restauracji Warzelnia Piwa Bydgoszcz.

19.00 - spektakl „Romville” w reżyserii Elżbiety Depty.
Teatr Polski im. H. Konieczki w Bydgoszczy, Al. Mickiewicza 2

22.30 - powitanie gości oraz toast w restauracji.
Warzelnia Piwa Bydgoszcz, ul. Poznańska 8

22.30 - kolacja zgodnie z menu

24.00 - toast noworoczny.

Spektakl 100 zł/os. (miejsca numerowane)
Spektakl + kolacja 220 zł/os.
Kolacja 159 zł/os.
Nocleg 200 zł/para

Możliwa jest również rezerwacja noclegów w pokojach i apartamentach w bezpośrednim sąsiedztwie Warzelni Piwa. Więcej informacji o apartamentach na www.kamienicapoznanska7.pl rezerwacja miejsc 606 401 444. Liczba pokoi ograniczona.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 30-12-2015 15:36

    Brak ocen 0 0

    - amorek : jak macie kogos dla mnie do pary na ten nocleg to pisze sie na to

    Odpowiedz