Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: sylwester 2015 wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje beatlesi z polkowic dziubek band

31 grudnia 2015, aktualizowano: 31 grudnia 2015

Tu wszystko będzie wielkie - scena, widowisko, no i przeboje!

Chłopacy z The Postman nie tylko grają jak Beatlesi, ale nawet mają buty z Liverpoolu, gitary, wzmacniacze i perkusję jak wielka czwórka

Fot.: Archiwum zespołu The Postman

Justyna Tota

Organizatorzy zapewniają, że dziś wieczór na Starym Rynku nogi same rwać będą się do tańca, a pierwsze 7 minut Nowego Roku będzie wystrzałowe. Sylwester Zagrają m.in. Beatlesi z Polkowic i Dziubek Band, Freddie da show, a Bailamos pokaz tańca, będą wspomnienia i fajerwerki.

„Drodzy Państwo, a teraz wystąpi Freddie Mercury w utworze I Want To Break Free” - bez obaw, takiej zapowiedzi podczas tego sylwestra nie usłyszycie. To znaczy, Freddie za sprawą Mirosława Elimera na scenie pojawi się jak żywy i całkiem możliwe, że zaśpiewa również tę piosenkę, ale tego typu konferansjerki na pewno nie będzie. Sylwestrowymi wodzirejami są dziś bowiem dwaj świetnie dogadujący się goście, współtworzący kabaret, z którym coraz częściej zaczynają wyruszać w kraj. Mowa o bydgoszczanach - Jacku Pawlewskim i Cezarym Sadowskim.


PRZECZYTAJ: Sylwester 2015 w Bydgoszczy. Gdzie się bawić? [IMPREZY, ZABAWY, BALE, REZERWACJE]

- O ile pamięć mnie nie myli, występujący w Bydgoszczy artyści jeszcze tak zapowiadani nie byli, bo my z Czarkiem do tematu sylwestra w ogóle postanowiliśmy podejść inaczej - uśmiecha się Jacek Pawlewski, który zdradził nam, że razem z Cezarym Sadowskim przygotowują kabaretowy stand-up w formie etiud, do których dopuszczają też improwizację.

„Sylwester Gigantów” na Starym Rynku jest przedsięwzięciem gigantycznym nie tylko z nazwy. Jak podaje Urząd Miasta Bydgoszczy, który jest organizatorem dzisiejszej imprezy, w przygotowania zaangażowany jest ponad 120-osobowy zespół techników, specjalistów od efektów specjalnych i oczywiście artystów - także bydgoskich, jak tancerze ze Studia Tańca Bailamos. Nad całością czuwa Walerian Krenz, reżyserujący sylwestrowe widowisko. A to nie wszystko, bo na scenie o powierzchni 150 mkw. (największej od lat, jej montaż rozpoczęto wczoraj) wystąpią muzyczni giganci, a raczej ich sobowtóry. Oprócz wspomnianego Freddie’go Mercury’ego, wystąpi też zespół The Postman, czyli Beatlesi z Polkowic, których drugim (scenicznym) życiem są Szalone Gitary (odwołanie do Czerwonych Gitar). Będą też aktorzy i tancerze wcielający się w postaci Michaela Jacksona czy zespół ABBA.

Błażej Stawiarski: Stawiamy na przeboje znane od lat, ale w zupełnie nowych aranżacjach i z przymrużeniem oka.


- Ważne, by tych występów nie traktować śmiertelnie poważnie, choć zaproszone przez nas zespoły i soliści naśladują legendy muzyki naprawdę świetnie. Chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę - wyjaśnia zaangażowany w prowadzenie imprezy Jacek Pawlewski.

To, że energia bigbitu udzieli się nam wszystkim, zapewnił w rozmowie z „Expressem” założyciel i lider polskich Beatlesów, Gracjan Machnicki.

- Nasze występy są bardzo żywiołowe, gramy z przytupem. Wiele osób, które przychodzi na nasze koncerty na żywo, jest zdziwionych, że muzyka Beatlesów może brzmieć z większą mocą niż odsłuchiwane nagrania. Po prostu dawna technika nie pozwalała zarejestrować żywiołowości występów Beatlesów - mówi lider grupy The Postman, która ma już na koncie ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i w Niemczech.

Największe przeboje w specjalnie przygotowanych dla bydgoszczan aranżacjach zagra 15-osobowy Dziubek Band.

- Sylwester Gigantów to dla nas kolejna fajna przygoda, w której promujemy instrumenty dęte, zwane dęciakami, w popowych aranżacjach - zapowiada dyrygent orkiestry Mariusz Dziubek i zdradza nam, że na deser będzie wspólne śpiewanie hitów - także polskich.

Przeboje z poprzednich dekad wywołają wspomnienia zobrazowane zdjęciami z bali, studniówek i innych zabaw, które można było nadsyłać w ramach konkursu „Jak bawili się bydgoszczanie”.

- Z najstarszych zdjęć „ucieka” już kolor, ale śmiało można stwierdzić, że Bydgoszcz zawsze potrafiła bawić się szampańsko - mówi Błażej Stawiarski z Biura Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą UM Bydgoszcz i przypomina, że osoby, które wysłały zdjęcia, warto by pojawiły się dziś na imprezie, bo ktoś z nich otrzyma atrakcyjny sprzęt elektroniczny.

Sylwester Gigantów na Starym Rynku


Zabawa od 21.00 do 2.00. O północy rozpocznie się 7-minutowy pokaz fajerwerków.

Wystąpią: The Postman: od 1997 r. zespół zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce, Anglii i Niemczech.

Szalone Gitary: to prawdziwy polski bigbit! Zespół gra i śpiewa z taką samą energią, jak uwielbiane w latach 60. Czerwone Gitary.

Freddie Show: w rolę giganta rocka wciela się Mirosław Elimer - wokalista o łudząco podobnym głosie naśladuje wszystkie charakterystyczne ruchy Freddie’go Mercury’ego.

Dziubek Band: brzmienie trąbek, puzonów, saksofonów. Ta 15-osobowa ekipa muzyków specjalnie dla bydgoszczan przygotuje covery i nowe aranżacje największych gigantów ostatnich lat, jak: Beyonce, Rihanna, Pharell Wiliams, Robbie Williams i wielu innych.

Bailamos: choreografia, przygotowana pod kierownictwem Roberta Linowskiego, specjalnie do nowych aranżacji wszystkich hitów.

DJ Gambit: producent muzyczny oraz dj. Tworzy niepowtarzalny klimat na wielu imprezach w całej Polsce i na świecie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.