środa, 16 stycznia 2019

Tagi: schizma koncert mózg wydarzenia bydgoszcz informacje wiadomości region informacje

red 5 stycznia 2016, aktualizowano: 5 stycznia 2016

Mocne granie w Mózgu w sobotę. Na scenie: Schizma, Burning Sky i Bright Light [WIDEO]

Fot.: materiały promocyjne zespołu Schizma

9 stycznia na scenie klubu przy ul. Parkowej odbędzie się długo wyczekiwany przez bydgoskich fanów muzyki hardcore koncert Schizmy - jednej z najważniejszych formacji tworzącej w tym gatunku.

Obok zespołu, który istnieje na scenie od ponad 25 lat zagrają śląskie zespoły Burning Sky oraz Bright Light. Bilety na koncert dostępne w klubie przed imprezą.


Schizma istnieje od początku lat 90. Po wolcie stylistycznej, na jaką zdecydowali się muzycy punkowej Kompanii Karnej, powstał nowy zespół bardziej zorientowany na cięższe i ostrzejsze granie w klimatach amerykańskiego hardcore'a. Tak powstała Schizma, która przez lata zaskakiwała nowym podejściem do tego gatunku. Najważniejsze płyty w dorobku zespołu to koncertowe kasety "Live in Bydgoszcz" i "Live in Toruń", "Energia", "Miejskie depresje" (ze świetnymi tekstami nieżyjącego już Marcina "Martina Edena" Kornaka), "Pod naciskiem", "Unity 2000" czy "State od Mind".Ostatnie wydawnictwo zespołu zatytułowane "Dla was" nagrane zostało w odmienionym składzie i jest połączeniem ciężkiego zmetalizowanego hardcore'a z polskimi tekstami.

Początek koncertu 9 stycznia o godz. 20. Oprócz Schizmy na scenie "Mózgu" wystąpią Burning Sky i Bright Light.

fot. materiały promocyjne zespołu