Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz kino sputnik mózg

red 5 stycznia 2016, aktualizowano: 5 stycznia 2016

Najnowszy film Nikity Michałkowa na dużym ekranie

Fot.: kadr z filmu

W ramach prologu tegorocznego festiwalu filmów rosyjskich „SPUTNIK NAD BYDGOSZCZĄ” organizatorzy zaprezentują rosyjskiego kandydata do Oscara - film „Udar słoneczny” w reżyserii Nikity Michałkowa.

Dzieło twórcy „Cyrulika syberysjkiego” powstało na podstawie dwóch książek żyjącego na przełomie XIX i XX wieku poety i prozaika Iwana Bunina. Obie książki są zapisem jednego z najbardziej burzliwych momentów w historii Rosji - czasów rewolucji październikowej.
Bunin, jako zdeklarowany wróg bolszewików namalował obraz upadku systemu wartości, który obowiązywał w Rosji przed 1917 rokiem. Michałkow do nakręcenia filmu na podstawie prozy pisarza przygotowywał się 30 lat. Zanim powstała ostateczna wersja scenariusza, reżyser przepisywał odręcznie historię jedenaście razy.

Film jest wyczekiwany z niecierpliwością przez kinomanów nie tylko w Rosji. Michałkow to obecnie jeden z najpopularnieszych, obok Andrieja Zwiagincewa, reżyserów filmowych. Jego najbardziej znanym filmem jest oscarowe dzieło „Spaleni słońcem” - komediodramat ukazujący Rosję w czasach wielkiej czystki.

Niedziela, godz. 19, klub „Mózg”.