Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: ostromecko skolias informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz region koncert pleszyński

red 5 stycznia 2016, aktualizowano: 5 stycznia 2016

Dwa koncerty w Ostromecku. Jeden z nich zagra Jorgos Skolias

Fot.: Fot. Henryk Kotowski/wikimedia.org

Najpopularniejszy kompleks pałacowy w okolicach Bydgoszczy zaprasza na dwa ciekawe koncerty w wybitnymi i ciekawymi artystami w rolach głównych.

Niedziela, od godz. 16, ZPP „Ostromecko”.


Najpopularniejszy kompleks pałacowy w okolicach Bydgoszczy zaprasza na dwa ciekawe koncerty w wybitnymi i ciekawymi artystami w rolach głównych.

O godz. 16 na scenie pałacu wystąpi duet Jorgos Skolias i Artur Dutkiewicz. Skolias to jeden z barziej rozchwytywanych w Polsce wokalistów, którego głos i maniera wokalna porównywane są do Otisa Reddinga, Raya Charlesa czy Jamesa Browna.

Pochodzący z Grecji muzyk grał m.in. z zespołem Krzak, Young Power czy Osjan. Grali z nim: Tomasz Stańko, Terje Rypdal, Nikos Touliatos, Bronisław Duży, Bogdan Hołownia, Zbigniewem Namysłowski czy Krzysztof Knittel.

Artur Dutkiewicz uważany jest za jednego z najwybitniejszych polskich pianistów jazzowych. Jako pierwszy polski muzyk jazzowy miał swój recital na festiwalu „Midem” w Cannes w 1988r. Koncertował ze znakomitymi muzykami m.in.: z Tomaszem Szukalskim czy Tadeuszem Nalepą.

Po koncercie duetu, o godz. 18 swoje warsztaty poprowadzi awangardowy plastyk i artysta dźwiękowy, Grzegorz Pleszyński.