Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje brathanki koędy boże narodzenie wiadomości dom jubileuszowy

5 stycznia 2016, aktualizowano: 5 stycznia 2016

Wesołe kolędowanie z BRAThANKAMI. Muzyka „Wiatrak” zaprasza na koncert

BRAThANKI od 2009 roku współpracują z nową wokalistką. Jest nią urodzona w 1988 roku Agnieszka Dyk

Fot.: Fot. Jacek Dyląg/materiały promocyjne zespołu

opr. Łukasz Jędrzejczak

Fundacja „Wiatrak” organizuje 7 stycznia o godz. 19.15 w Bazylice Sanktuarium Królowej Męczenników w Fordonie przy ul. Bołtucia 5 koncert z okazji ukończenia budowy Domu Jubileuszowego.

Bydgoszcz „Czerwone korale” czy „Gdzie ten który powie mi” to już szlagiery polskiej muzyki rozrywkowej. Wie o tym każdy, kto ogląda regularnie program rozrywkowy „Jaka to melodia?”. Autorem przebojów jest jeden z najbardziej znanych polskich zespołów popowych - BRAThANKI.
Zespół założony przez muzyków sesyjnych Maryli Rodowicz, Renaty Przemyk i Edyty Górniak istnieje od 1998 roku. Pomimo częstych zmian w składzie (szczególnie wokalistek), kapela wciąż cieszy się popularnością i gra regularne koncerty. W Bydgoszczy zespół wystąpi w składzie Janusz Mus (akordeon), Stefan Błaszczyński (flet), Grzegorz Piętak (bas), Piotr Królik (perkusja) i Adam Prucnal (perkusja). Starzy członkowie folkowej formacji wystąpią u boku nowych muzyków: Agnieszki Dyk (wokal) i Wiktora Tatarka (gitara).

Muzyka zespołu to wciąż żywy miks muzyki pop, lekkiego rocka i melodii folkowych, nie tylko z Polski. Czwartkowy występ septetu jest formą podziękowania Fundacji „Wiatrak” za pomoc w zbudowaniu Domu Jubileuszowego. Zespół zagra swoje interpretacje świątecznych kolęd i piosenek bożonarodzeniowych.

Za ile?


Wejście na czwartkowy koncert jest darmowe.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 06-01-2016 09:17

    Brak ocen 0 0

    - opz20115: Za darmo coś tu mi podpada w wiatraku zadarmo pójdę zobaczyć

    Odpowiedz