Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: światowe dni młodzieży informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz martyria informacje

KB 8 stycznia 2016, aktualizowano: 8 stycznia 2016

Światowe Dni Młodzieży - nasz region w gotowości

Fot.: Jarosław Czerwiński

Duszpasterstwo Akademickie Martyria szkoli wolontariuszy i nagrywa płytę. Parafia z Nakła sfinansuje wizytę w Polsce dwóch osób z Kazachstanu. Wkrótce przyjadą do diecezji symbole ŚDM.

Dziś o godzinie 18 Duszpasterstwo Akademickie Martyria zaprasza na pierwsze w tym roku spotkanie wolontariuszy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (26-31 lipca): ul. Bołtucia 5, Dom Parafialny, I piętro.


„Martyria” działa na kilku frontach, m.in. nagrywa płytę z 8 ewangelizacyjnymi piosenkami, promującymi ŚDM w Krakowie i w Bydgoszczy.

Inne parafie także włączają się w organizację tego wydarzenia, choćby poprzez zaproszenie do swoich domów gości ŚDM.

Nie wszystkich na przyjazd do Polski stać, dlatego powstała akcja pt. „Bilet dla brata”. W parafii Świętego Wawrzyńca w Nakle przez cały rok trwała, w ramach tej akcji, zbiórka pieniędzy na bilety lotnicze dla dwóch osób z Kazachstanu (efekt- 10 tys. 635 zł, wystarczy na bilety).

Kolejnym etapem przygotowań do ŚDM w diecezji są odwiedziny symboli tego wydarzenia, czyli krzyża i ikony Matki Bożej Salus Populi Romani.

Do parafii przy ul. Bołtucia przyjadą 13 stycznia o godz. 17 (będą od g. 17 w kościele, później na UTP, wreszcie wrócą do kościoła na nocne czuwanie), do parafii pod wezwaniem NSPJ na pl. Piastowskim 14.01. (godz. 10 do 13).

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 08-01-2016 12:13

    Oceniono 1 raz 1 0

    - znawca : jak to mowia ? polak do tanca i rozanca pierwszy

    Odpowiedz