środa, 20 lutego 2019

Tagi: toruń kino film excentrycy

red 8 stycznia 2016, aktualizowano: 8 stycznia 2016

O początkach jazzu w naszym regionie

14 stycznia w auli UMK odbędzie się premiera filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. W rolach głównych zobaczymy m.in. Annę Dymną, Wojciecha Pszoniaka, Macieja Stuhra i Sonię Bohosiewicz.

W kwietniu 2015 roku ekipa filmowa „Excentryków” na czele z reżyserem Januszem Majewskim gościła w Toruniu i w Ciechocinku. To właśnie tu powstawały zdjęcia do historii o początkach jazzu w Polsce na podstawie książki Włodzimierza Kowalewskiego.


„Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” to jeden z dwóch, obok „Córek dancingu” Agnieszki Smoczyńskiej, filmów muzycznych na ubiegłorocznym festiwalu filmowym w Gdyni. To właśnie tam Janusz Majewski odebrał za niego Srebrne Lwy - jedną z najważniejszych nagród festiwalu, a Wojciech Pszoniak został doceniony za najlepszą drugoplanową rolę męską.

Na uwagę zasługują także kreacje stworzone przez Annę Dymną i Mariana Dziędziela. Z kolei w rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra, Sonię Bohosiewicz i Natalię Rybicką.

Wydarzenie, na które zaprasza Urząd Marszałkowski, odbędzie się 14 stycznia o godzinie 18 w auli UMK. Z kolei dzień później - 15 stycznia film będzie można zobaczyć w kinach.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

 1. 14-01-2016 09:49

  Brak ocen 0 0

  - sara: jak to zaprasza? gdzie jest informacja? jak zwykle rozdaje" po uważaniu" !!!

  Odpowiedz

 2. 14-01-2016 06:53

  Oceniono 1 raz 1 0

  - abc: kogo zapraszam Urząd marszałkowski... bo ja o niczym nie wiem..a pewnie bym poszedł..

  Odpowiedz