Czwartek, 13 grudnia 2018

Tagi: INFORMACJE BOOKCROSSING INFORMACJE WIADOMOŚCI REGION WYDARZENIA BYDGOSZCZ WIADOMOŚCI

łj 11 stycznia 2016, aktualizowano: 11 stycznia 2016

[CO W MCK?] Z książką po świecie i coś dla młodych

Bohaterką dzisiejszego spotkania będzie jolanta niwińska - koordynatorka ruchu bookcrossingowego w Polsce

Fot.: materiały promocyjne MCK

W tym tygodniu sporo ciekawych wydarzeń przygotowało Miejskie Centrum Kultury. Dzisiaj z miłośnikami czytania i podróży spotka się Jolanta Niwińska. W środę odbędzie się międzynarodowy pokaz.

Miejskie Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14). Jolanta Niwińska jest jedną z tych nauczycielek bibliotekarek, która niezwykle intensywnie promuje czytanie wśród Polaków.


Jedną z jej najważniejszych inicjatyw jest koordynacja ruchu bookcrossingowego w Polsce, polegającego na puszczaniu jak największej liczby książek w obieg, tak ,by każdy za darmo miał dostęp do literatury. Pochodzi z Radomia, ale od lat 70. związana jest z Bydgoszczą.

Spotkanie z literacką aktywistką odbędzie się dzisiaj o godz. 17 w Cafe Szpulka. Tematem będą podróże w dalekie zakątki globu, takie jak Papua-Nowa Gwinea, Meksyk czy Indonezja. Wstęp wolny.

W środę o 13 odbędzie się pokaz artystyczny uczniów Międzynarodowych Szkół Sokrates i Cambridge International Schools w Bydgoszczy pt. „Młodzi patrzą na świat”.

Wystąpią w nim uczestnicy trzymiesięcznych warsztatów aktorskich, scenopisarskich i filmowych. W programie, m.in.,: etiuda sceniczna „Odlot” w wykonaniu m.in. Agaty Krzewskiej, Jagody Tydy, Huberta Michalskiego i Damiana Bednarskiego, pokaz etiud dokumentalnych oraz fragmentu scenariusza.

Kiedy? Gdzie?


Spotkanie z Jolantą Niwińską dziś o godz. 17. Środowe występy zaczną się o godz. 13.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.