Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: INFORMACJE WIADOMOŚCI REGION WYDARZENIA DR MISIO MCK KULTURA KONCERT

łj 12 stycznia 2016, aktualizowano: 12 stycznia 2016

[KONCERT] Rock’n’roll na dużej scenie w wykonaniu Dr Misio

Dr Misio to zespół aktora i reżysera arkadiusza jakubika. Zespół zagra w Bydgoszczy 16 stycznia przy Marcinkowskiego 12-14

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Arek Jakubik to aktor, który zasłynął współpracą z Wojciechem Smarzowskim. Bohater „Drogówki” oprócz talentu aktorskiego ma też smykałkę do grania ostrego rock’n’rolla. Jego zespół to Dr Misio.

Miejskie Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego 12-14). Dr Misio to zespół, który nazwę zaczęrpnął z jednego z tekstów pisarza Krzysztofa Vargi.


Literacka inspiracja nie dotyczy tylko samej nazwy. Odnosi się także do warstwy tekstowej wyśpiewywanej przez Jakubika na scenie w towarzystwie Pawła Derentowicza, Mario Matyska, Radka Kupisa i Jana Prościńskiego. Oprócz tektów autora „Czardasza z mangalicą”, w repertuarze zespołu znalazły się także piosenki napisane przez Marcina Świetlickiego oraz wiersze Cypriana Kamila Norwida.Kwintet powstał w 2008 roku z inicjatywy odtwórcy świetnych ról Dudka Meissnera w „Polskim gównie” czy sierż. Bogdana Petryckiego w „Drogówce”. Muzyka jaką gra Dr Misio określana jest jako ostry i energetyczny rock’n’roll.Ostatnim teledyskiem, jaki udało się stworzyć do muzyki zespołu jest wideo pt. „Hipster”. Część zdjęć kręcona była na warszawskim Placu Zbawiciela w czasie, gdy stała tam jeszcze tęcza Julity Wójcik.Inne utwory, dzięki którym zespół zyskał popularność to „Mentolowe papierosy”, „Dziewczyny” i „Pogo”.

Kiedy? Gdzie?


Koncert zespołu Dr Misio odbędzie się w sobotę o godz. 20. Bilety w cenie 25 zł i 35 zł.