Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje sputnik nad bydgoszczą kino jest impreza

18 stycznia 2016, aktualizowano: 18 stycznia 2016

Rosja jakiej nie znacie. Mocne kino w „Mózgu” [SPUTNIK NAD BYDGOSZCZĄ 2016]

Fot.: kadr z filmu, informacje, wiadomości, region, wydarzenia, bydgoszcz,

Łukasz Jędrzejczak

Ten festiwal to najważniejsza impreza filmowa w Polsce poświęcona kinu z Rosji. Bydgoska edycja imprezy odbędzie się w klubie „Mózg”. Oto, jakie filmy przygotowali dla nas organizatorzy.

Festiwal „Sputnik nad Polską” odbył się między 5 a 15 listopada w Warszawie. Ważnym elementem imprezy jest jego część odbywająca się poza Warszawą, w kilkudziesięciu miastach w Polsce, gdzie prezentowane są filmy z głównego repertuaru festiwalu.


Jednym z gospodarzy jest Bydgoszcz. Pokazy odbywać się będą w klubie „Mózg”. Pierwsze dwa seanse - już jutro. Bydgoską odsłonę „Sputnika” otworzy kryminał „Córka” w reżyserii Aleksandra Kasatkina i Natalii Nazarowej.

PRZECZYTAJ: Festiwal „Sputnik nad Bydgoszczą” powraca! [PROGRAM]

Film opowiada o prowincjonalnym miasteczku. Bohaterką jest Inna. Pewnego dnia poznaję Maszę. Nowa przyjaciółka Inny zostaje zabita przez seryjnego mordercę. Pokaz odbędzie się o godz. 18. O godz. 20.10 zacznie się seans filmu „Frankofonia” Aleksandra Sokurowa.

Ciekawie zapowiada się drugi dzień przeglądu poświęcony Yuriyemu Bykovowi. Pokazane zostaną filmy „Major” (godz. 18) oraz „Dureń” (godz. 20). W czwartek przegląd poświęcony zostanie reżyserce Annie Melikyanowej Pokazane zostaną takie filmy jak „Rusałka” (godz. 18) i „Mars” (godz. 20.15).