Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje thrash metal deathinition

19 stycznia 2016, aktualizowano: 21 stycznia 2016

[COŚ DLA FANÓW METALU] Ciężkie riffy na dobry początek roku

Igor Kościelniak i jego koledzy z zespołu deathinition zapraszają na trzecią edycję imprezy z heavy metalem z roli głównej

Fot.: materiały promocyjne zespołu Deathinition

opr. Łukasz Jędrzejczak

Metalowy Początek Roku to już tradycja w klubie „Estrada Stage Bar”. Gospodarze przeglądu muzyki metalowej nie tylko z regionu - zespół Deathinition - zapraszają do zabawy.

Estrada Stage Bar (ul. Dworcowa 51). Ten koncert to stały punkt w kalendarzu koncertowym każdego bydgoskiego fana metalu. Tym razem na scenie, oprócz Deathinition, zagrają Rusted Brain, Soundfear, Roadhog oraz Exist - kapele, które oprócz wspólnych fascynacji muzycznych łączą także koleżeńskie relacje.
Igor Kościelniak, który współorganizuje imprezę i odpowiada za dobór wykonawców, podkreśla, że oprócz doświadczonych zespołów, ważni są także debiutanci. - Zawsze staramy się wybrać jedną początkującą kapelę, ale taką która dobrze rokuje. Tym razem będą to młodzieżowcy z toruńskiego Exist. Chłopaki mają po 15, 16, 17 lat i jak na ten wiek dobrze opanowane instrumenty - mówi Kościelniak.Skład początkowo miał być nieco inny. Niestety, jeden z muzyków formacji Heavy Metal Way z południa Polski uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Pojazd dachował po tym, jak spadł ze skarpy w okolicach Zakopanego.Zespoły, które usłyszymy w piątek, grają muzykę od thrash metalu w stylu lat 80. aż po ciężki i połamany rytmicznie death metal.Wstęp w cenie 15 zł (przedsprzedaż) i 20 zł.