Czwartek, 17 stycznia 2019

Folkowe tradycje i awangardowy sznyt. Laureat Paszportu Polityki da koncert

W zespole Alameda 2 grają mikołaj zieliński i Kuba ziołek, który wygrał w tym roku Paszport Polityki

Fot.: Michał Bukolt/Crocslide

Kuba Ziołek to muzyk, który otrzymał w tym roku prestiżowy Paszport Polityki w kategorii „muzyka popularna”. W piątek odbędzie się premierowy koncert nowego projektu, w którym bierze udział.

Strych Biblioteki Głównej przy Starym Rynku. W przeciwieństwie do wieloosobowych składów, takich jak Innercity Ensemble czy Alameda 5, których członkiem jest Ziołek, Alameda 2 to twór bardzo kameralny.


Muzyk w towarzystwie poety, gitarzysty i perkusjonalisty, Mikołaja Zielińskiego, przy pomocy gitar akustycznych tworzy muzykę na przecięciu folku w duchu Robbiego Basho czy Johna Faheya, kameralistyki i muzyki starożytnej Grecji.

PRZECZYTAJ: Paszport Polityki jedzie do Bydgoszczy. Kuba Ziołek laureatem!

Wątkiem, który szczególnie zainteresował muzyków jest pamięć. Wyrażają to za pomocą bardzo długich i złożonych pod względem harmonicznym kompozycji, w których rzadko coś się powtarza. Początek występu w piątek o godz. 19.

Na tym nie koniec. Kubę Ziołka będzie szansa zobaczyć na drugiej odsłonie tegorocznej edycji Wieczorów Muzyki Improwizowanej w „Mózgu” przy ul. Parkowej 2. Początek 30 stycznia o godz. 22. Przedtem, na scenie przy Parkowej odbędzie się drugi Tupot Poetycki.

Impreza składa się ze slamu - konkursu na najlepszy improwizowany wiersz oraz koncertu Kuby Ziołka oraz Mikołaja i Kuby Zielińskich. Wstęp wolny.

Więcej o zespołach


Szukaj na milieulacphale.bandcamp.com