Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz beksiński bwa wystawa

red 21 stycznia 2016, aktualizowano: 21 stycznia 2016

Edukacyjne spotkanie z okazji finisażu

Fot.: Filip Kowalkowski

31 stycznia to ostatnia okazja by zobaczyć z bliska wybrane dzieła jednego z najważniejszych polskich malarzy XX wieku - Zdzisława Beksińskiego. 22 stycznia w galerii odbędzie się wykład z prezentacją multimedialną poświęcony twórczości malarza, fotografa i grafika komputerowego.

Piątek, godz. 18, Galeria Miejska bwa (ul. Gdańska 20).


Wykład poświęcony będzie w szczególności pracom prezentowanym na wystawie. O tajemnicach warsztatu mistrza opowie Piotr Wąsowski, pracownik bwa. W trakcie wykładu omówione zostaną różne dziedziny działalności artystycznej Beksińskiego: począwszy od rysunku i fotografii, poprzez malarstwo, rzeźbę, grafikę warsztatową i komputerową.

Szczególna uwaga poświęcona zostanie dojrzałej i późnej twórczości artysty - m.in. okresowi fantastycznemu, reprezentowanemu na wystawie przez największy zespół dzieł.

Natomiast dzień później, o godz. 17 odbędzie się spotkanie autorskie z Magdaleną Grzebałkowską - dziennikarką, pisarką, specjalizującą się w reportażach i biografiach. Opowie o swojej książce pt. „Beksińscy. Portret podwójny”. W niedzielę o tej samej porze zaplanowane są warsztaty z monotypii.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 22-01-2016 17:57

    Brak ocen 0 0

    - entuzjasta : to jakis finalny masaz ? rozumiem ze masazystka młoda i atrakcyjna

    Odpowiedz