środa, 16 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości wymywammy spektakl teatr informacje wiadomości region wydarzenia bydgoszcz mck

22 stycznia 2016, aktualizowano: 22 stycznia 2016

[MCK] W niedzielę improwizują aktorki wymyWammy i... reżyserzy dźwięku

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Justyna Tota

One z jednego słowa publiczności potrafią zrobić teatr, oni z wszystkiego tworzą dźwięk. W niedzielę po raz pierwszy będą wspólnie improwizować.

Tego jeszcze nie było - na pewno w Bydgoszczy, ale wielce prawdopodobne, że mamy szansę być świadkami w ogóle pierwszego takiego spektaklu improwizowanego.


- Nasz najbliższy spektakl to przedsięwzięcie wyjątkowe, innowacyjne na skalę kraju! - zapewnia Alicja Dobrowolna, jedna z aktorek bydgoskiej grupy wymyWammy.

I chociaż w przypadku teatru improwizowanego żaden spektakl nie zdarza się dwa razy, to jednak w niedzielę...

- Improwizować będziemy nie tylko my, aktorki Teatru wymyWammy, ale również reżyserowie dźwięku, którzy oprawę dźwiękową do przedstawienia tworzyć będą na oczach widzów, spontanicznie reagując na to, co dzieje się na scenie - wyjaśnia Alicja Dobrowolna.

Na pomysł takiego impro wpadł Jędrzej Rochecki, który od prawie roku jest akompaniatorem grupy wymyWammy.

- Jędrzej gra nie tylko na fortepianie, ma też akordeon, skrzypce, cymbałki i różne inne rzeczy, które trudno by było nawet brać pod uwagę jako instrumenty. Występy Jędrzeja to muzyczne performance - mówiły nam w zeszłym roku aktorki tuż przed impropremierą z Aldoną Jankowską.

Teraz do Jędrzeja Rocheckiego dołączą także inni bydgoscy reżyserzy dźwięku, dla których niedzielny dźwiękowy spektakl impro będzie nowym wyzwaniem, choć nie tylko dla nich...

- My również postawione będziemy w stan absolutnej gotowości! Każdy zaproponowany przez reżyserów dźwięk będziemy musiały wpleść w improwizowaną na żywo historię. Będzie zaskakująco i nietuzinkowo! - dodaje Alicja Dobrowolna, zapraszając na impro wydarzenie, które jak zawsze współtworzyć będzie publiczność. Wystarczy jedno słowo, by na scenie się zadziało... i zagrało, dosłownie!

24.01. (ndz.) godz. 19.00


Teatr Improwizowany wymyWammy + reżyserzy dźwięku, scena MCK (ul. Marcinkowskiego 12). Bilety 10 zł

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.