Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: the dumplings rita pax informacje wiadomości koncert konkurs estrada stage bar spragnieni lata

red 28 stycznia 2016, aktualizowano: 28 stycznia 2016

Ciepłymi dźwiękami chcą odwołać zimę. Pop i alternatywa na dobry początek weekendu

Fot.: MATERIAŁY PROOCYJNE ZESPOŁU

Paulina Przybysz i jej nowa formacja Rita Pax, łączący nowoczesną elektronikę i wątki folkowe Gooral oraz młodzieżowy duet The Dumplings zagrają na jednej scenie. Koncert w najbliższy piątek.

Estrada Stage Bar (ul. Dworcowa 51). Trasa, w ramach której odbędzie się bydgoski koncert Rity Pax, The Dumplings i Goorala nosi nazwę „Spragnieni lata”. Ogólnopolskie tournee promowane jest jako „największe zimowe przedsięwzięcie muzyczne w Polsce”.


KONKURS: Wygraj zaproszenia na bydgoski koncert "Spragnionych lata" [KONKURS]

Dyrektorem artystycznym trasy jest Tymon Tymański - muzyk, reżyser oraz dziennikarz muzyczny. Jak sam twierdzi, „Spragnieni lata” zamiast na mainstream „stawiają na jakość.Prezentują dobrą, ambitną muzykę, artystów, którzy świetnie rozumieją współczesne trendy, są energetyczni i intrygujący”.Zaproszone zespoły to zdobywający coraz większą popularność indie popowy duet The Dumplings. Rita Pax to nowy projekt znanej z duetu Sistars Pauliny Przybysz.Jej nowy zespół łączy retro rocka z soulem i przywodzi na myśl dokonania Amy Winehouse. Trzecim wykonawcą, który zagra w Estradzie jest pochodzący z Bielska Białej Gooral, który z sukcesem połączył dubstep, drum’n’bass i trip hop z muzyką góralską.

Początek koncertu o godz. 19. Wstęp 30 złotych (przedsprzedaż) i 40 złotych.

fot. MATERIAŁY INFORMACYJNE ORGANIZATORA