Sobota, 19 stycznia 2019

Tagi: masa krytyczna rower komunikacja wiadomości region wydarzenia bydgoszcz informacje stary rynek

red 28 stycznia 2016, aktualizowano: 28 stycznia 2016

Wsiadaj na rower i weź udział w Masie Krytycznej

Fot.: Dariusz Bloch

Jutro ostatni piątek miesiąca, więc przypominamy o bydgoskiej tradycji czyli przejażdżce Bydgoskiej Masy Krytycznej ulicami naszego miasta.

Piątek, godz. 18, Stary Rynek.


Start na Starym Rynku. - Przejazd rowerowy Masy Krytycznej jest wyrażeniem swojej obecności na ulicy, podkreśleniem tożsamości i solidarności rowerzystów. Pojedynczy rowerzysta jest dla kierowcy niewidoczny, a dla decydenta - nieważny - podkreślają pomysłodawcy przejazdu na jednośladach.

Krótkie dni są także okazją do promowania stosowania różnego rodzaju odblasków na rowerach, tak by zminimalizować ryzyko wypadku drogowego. Więcej szczegółów o jutrzejszej masie na www.masa.bydgoszcz.pl.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 29-01-2016 10:19

    Oceniono 2 razy 2 0

    - pepebyd: Moja , taka mała prośba, jestem rowerzystom całorocznym, może ktoś z "masy" podpowie policji, aby bardziej zwracali uwagę kierowcom, że wyprzedza się rowerzystę w odpowiedniej odległości, nie na styk. Dominują w tym kierowcy autobusów.

    Pokaż odpowiedzi (3) Odpowiedz