środa, 16 stycznia 2019

Tagi: informacje kino fistaszki wydarzenia bydgoszcz

red 28 stycznia 2016, aktualizowano: 28 stycznia 2016

„Fistaszki” w zupełnie nowej odsłonie

Fot.: kadr z filmu

Kino „Orzeł” oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na pokaz nowego filmu studia Blue Sky, w którym powstał m.in. kasowy hit pt. „Epoka lodowcowa”.

Niedziela, godz. 16, ul. Marcinkowskiego 12-14.


Tym razem będzie to stara historia opowiedziana na nowo. Jej bohaterami są Charlie Brown, pies Snoopy oraz och przyjaciele.

„Fistaszki” cieszą się niesłabnącą popularnością od ponad pół wieku. Autorem opowieści rysunkowych jest Charles M. Schulz.

Charlie Brown i spółka znani są światu od 65 lat. Pierwszy zeszyt pojawił się 2 października 1950 roku, by wkrótce stać się jednym z najpopularniejszych komiksów wszech czasów.

W latach 1957-1959 rysownik podjął się tworzenia komiksu zajmującego się tematyką sportową „It’s Only a Game, porzucił jednak ten projekt na rzecz odnoszących sukcesy „Fistaszków”. Ostatni numer komiksu wydany został 13 lutego 2000 roku - dzień po śmierci rysownika.

Kinowa wersja przygód Charliego i sympatycznego beagle’a zaczyna się w momencie, gdy w klasie pojawia się nowa dziewczynka, Charlie Brown staje przed największym wyzwaniem w całym swym dotychczasowym życiu. Więcej informacji na mck-bydgoszcz.pl i na jestimpreza.7dni.pl.