Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje celińska opera nova wiadomości wydarzenia bydgoszcz

łjd 1 lutego 2016, aktualizowano: 1 lutego 2016

W jej żyłach wciąż płynie gorąca krew. Stanisława Celińska zaśpiewa w Operze Nova

Dzisiejszy koncert stanisławy celińskiej to podróż w okolice równika, gdzie rozbrzmiewa muzyka latynoamerykańska

Fot.: Dariusz Bloch

Stanisława Celińska, którą Polacy kojarzą z zapadających w pamięć kreacji postaci drugoplanowych, powraca jako pieśniarka. Dziś wystąpi na scenie operowej. Zaśpiewa niczym Cesaria Evora.

Opera Nova (ul. Focha 5) Urodzona w 1947 roku aktorka i wokalistka zadebiutowała na scenie pod koniec lat 60. Od tego czasu wystąpiła w ogromnej liczbie sztuk teatralnych, filmów i seriali. Współpracowała z najważniejszymi scenami dramatycznymi w kraju, takimi jak Teatr Współczesny, Nowy czy Dramatyczny w Warszawie.


Choć zwykle wcielała się w postaci drugoplanowe, kinomani pamiętają również jej świetne kreacje z takich seriali jak: „Alternatywy 4”, „Zmiennicy”, „Złotopolscy”, „Na dobre i na złe” czy „Barwy szczęścia”. Zagrała też w wielu ważnych i uznanych filmach - „Korczaku”, „Spisie cudzołożnic”, „Pestce” czy „Pannie Nikt”.W ostatnich latach poświęciła się jednej z form, którą upodobała sobie najbardziej - śpiewowi. W 2009 ukazał się jej singiel zatytułowany „Atramentowa rumba”, który nagrany został we współpracy z zespołem Los Locos.

Utwór napisany przez Macieja Muraszko i Marcina Sosnowskiego stworzony został specjalnie z myślą o aktorce. Celińska wciela się tym razem w rolę pieśniarki na wzór Cesarii Evory. Nastrojowe piosenki, które usłyszmy dziś o godz. 19 w Bydgoszczy, utrzymane są w latynoamerykańskim klimacie.

Jak zobaczyć koncert?


Bilety na dzisiejszy koncert w cenie 80, 90 i 100 zł.