Sobota, 19 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń kultura Literatura książka powieść

red 2 lutego 2016, aktualizowano: 2 lutego 2016

Bokserski świat oczami Buldoga

Fot.: Grzegorz Olkowski

Akcja „Petardy” rozgrywa się współcześnie i została osadzona w pięściarskich realiach. Nie trzeba pasjonować się boksem, aby dać porwać się debiutanckiej powieści Piotra Witwickiego.

Autor pochodzi z Włocławka. W Polsat News pracuje jako reporter od 2008 roku, a więc od początku istnienia tej stacji. Wcześniej mogliśmy go oglądać w TVP i TVN24. Prowadzi między innymi poranne „Polityczne graffiti”, a także serwisy informacyjne. Od lutego jest także nowym gospodarzem programu „Tak czy nie?”.


Swoją zawodową wiedzą dzieli się ze studentami dziennikarstwa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Właśnie ukazała się jego debiutancka powieść zatytułowana „Petarda”. Napisał ją w rok. Akcja rozgrywa się w bokserskim świecie. Buldog zbliża się do czterdziestki. Doskonale pamięta czasy, kiedy święcił triumfy na ringu.

Ale teraz jest inaczej. Z trudem udaje mu się zarobić tyle, aby mógł włożyć coś do lodówki. Jak czytamy w zapowiedziach: „Los obchodzi się z nim brutalnie, ale on nie traci woli walki. Na przemian pomagają mu i przeszkadzają: trener - hipochondryk oraz promotor - rekin pornobiznesu. Na głowie, w którą sporo przyjmuje, ma jeszcze rozhisteryzowaną eks-dziewczynę z nerwicą natręctw”.

W czwartek, 11 lutego, będzie można osobiście porozmawiać z Piotrem Witwickim w Toruniu. I to nie tylko o boksie. W klubie eNeRDe przy ulicy Browarnej 6 odbędzie się bowiem spotkanie autorskie. I to dość nietypowe, ponieważ towarzyszyć mu będą pokazy przedstawicieli sekcji bokserskiej MKSW Pomorzanin Toruń. Początek o godz. 19. Wstęp na imprezę jest wolny.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.