Czwartek, 13 grudnia 2018

Kultura

Tagi: toruń kultura CSW „Znaki Czasu” Rzeźba wystawa

red 3 lutego 2016, aktualizowano: 3 lutego 2016

Prace kilku rzeźbiarek na jednej wystawie

„Układ otwarty” to tytuł nowej wystawy, którą od piątku do 3 kwietnia możemy oglądać w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu”. Ekspozycja prezentuje prace współczesnych artystek. Są one zestawione z twórczością XX-wiecznej awangardowej rzeźbiarki Katarzyny Kobro.

- „Układ otwarty” to wystawa, w ramach której nastąpi spotkanie 5 rzeźbiarek różnych generacji, urodzonych pomiędzy 1898 a 1980 r., pochodzących z Polski i Berlina. Tak jak gwiazdy na niebie, można połączyć je w pewne konstelacje. Układy geometryczne, które wówczas się pojawiają, zależą jednak od obranej perspektywy. Podobnie jak w gwiazdozbiorach, w każdym takim układzie jest element lśniący najmocniej, dominujący - w „Układzie otwartym” jest to legendarna postać Katarzyny Kobro - podkreśla Katarzyna Toczko z CSW.


Warto dodać, że wyjątkowej rzeźbiarce, jaką była Kobro, będzie poświęcony specjalny blok filmowy w Kinie Centrum - do obejrzenia w okresie trwania wystawy. Tworzą go 4 filmy dotyczące życia i twórczości artystki. Wstęp na piątkowy wernisaż jest wolny.

Wernisaż wystawy - Centrum Sztuki Współczesnej, piątek, godzina 19.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.