Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: na granicy informacje wiadomości wydarzenia bydgoszcz multikino

8 lutego 2016, aktualizowano: 8 lutego 2016

Debiutancki thriller w sercu Bieszczad [DO KINA]

Fot.: KADR Z FILMU

opr. Łukasz Jędrzejczak

„Multikino” jako jeden z 15 multipleksów w Polsce zaprasza na przedpremierowy pokaz filmu „Na granicy” z Andrzejem Chyrą i Marcinem Dorocińskim. Początek seansu o godz. 19.

Multikino (ul. Focha 48). Ten film to debiut fabularny Wojciecha Kasperskiego, wielokrotnie nagradzanego dokumentalisty, znanego m.in. z filmu „Nasiona”. Urodzony w 1981 roku reżyser, dzięki temu filmowi wszedł bardzo szybko na wyżyny polskiego świata filmowego.
Dokument zrealizowany w ramach projektu „Rosja - Polska. Nowe spojrzenie” przyniósł Kasperskiemu wiele nagród na festiwalach filmowych.

„Nasiona” to portret biednej, wyklętej przez otoczenie rosyjskiej rodziny, mieszkającej u podnóża Ałtaju. Film został uznany za jeden z 25 najlepszych polskich dokumentów wszech czasów oraz przyniósł reżyserowi nagrodę Rosyjskiej Akademii Filmowej.

W 2015 r. ruszyły zdjęcia do pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego młodego reżysera.

„Na granicy” dzieje się w zimowej i mrocznej scenerii Bieszczad. Do odludnej bazy przyjeżdża ojciec z dwoma synami. Ich wyprawa ma być sposobem na ułożenie rodzinnych relacji po niedawnej tragedii.

Pewnego dnia w bazie pojawia się tajemniczy mężczyzna, który może być uwikłany w kryminalną historię. Jak podkreślają twórcy filmu, „Na granicy” to historia oparta na prawdziwych wydarzeniach.

"Kocham kino" w Multikinie


Przedpremierowy pokaz „Na granicy” w ramach cyklu „Kocham kino”.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.