Czwartek, 17 stycznia 2019

Toruń

Tagi: muzeum toruńskiego piernika warsztaty Walentynki

red 8 lutego 2016, aktualizowano: 8 lutego 2016

Walentynki z piernikowym aromatem

Podaruj swojej walentynce piękne, ozdobne i barwne serce z piernika. Będzie można je zrobić już 14 lutego w Muzeum Toruńskiego Piernika.

Podarowanie piernikowego serca stanowiło od wieków w Toruniu (i poza nim) pretekst do symbolicznego wyrażenia uczuć. Zachowane dawne formy z przedstawieniem serc zachwycają bogactwem dekoracji i pięknem ornamentu. Wizyta 14 lutego w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4 będzie okazją do obejrzenia tych wyjątkowych dzieł sztuki oraz do przywoływania tradycji piernikarskich związanych z „miłosnymi obyczajami”.

Atrakcje:


„Walentynkowe opowieści z piernikowym smakiem” – dla gości biorących udział w warsztatach i zwiedzaniu Muzeum, nasi przewodnicy w cenie biletu (11 zł i 7 zł) m.in. opowiedzą o „miłosnych obyczajach” związanych z wypiekiem pierników, pokażą dawne formy z motywem serc oraz przywołają toruńskie legendy m.in. o piernikarzu Bogumile i Katarzynie.


Dla każdego gościa odwiedzającego tego dnia Muzeum słodkie piernikowe smakołyki przygotowała Fabryka Cukiernicza „Kopernik” S.A.

"Muzealna Walentynka" – każdy gość będzie miał okazję przygotować piernik ozdobny w kształcie serca.

"Piernikowa Katarzyna" – poprowadzi warsztaty plastyczne z ozdabiania pierników naszych gości, którzy będą zwiedzać Muzeum w godzinach od 11.00 do 16.00. Dzięki radom Piernikowej Katarzyny powstaną wyjątkowe, oryginalne, piernikowe Walentynki.

Zapraszamy dzieci, dorosłych, pary a szczególnie singli, na których właśnie w ten dzień w naszym Muzeum czeka piernikowa walentynka.

Wstęp:


Warsztaty z oprowadzaniem (1 godzina): 11 zł – bilet normalny, 7 zł – bilet ulgowy

Zwiedzanie muzeum (bez warsztatów): 7 zł – bilet normalny, 5 zł – bilet ulgowy

Rezerwacja: kasapiernik@muzeum.torun.pl, tel. 56 656 70 86

Muzeum Toruńskiego Piernika, ul. Strumykowa 4, 14 lutego (niedziela), godz. 10-16.00

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.