Sobota, 19 stycznia 2019

Kultura

Tagi: toruń muzyka Jazz Od Nowa Festival koncerty

red 8 lutego 2016, aktualizowano: 9 lutego 2016

Podwójna dawka jazzu

Fot.: Materiały organizatorów

Pod koniec lutego odbędzie się kolejna już odsłona imprezy prezentującej muzykę, która narodziła się na początku XX wieku w Nowym Orleanie. Podczas Jazz Od Nowa Festival wystąpią polskie i zagraniczne gwiazdy.

Festiwal zainauguruje 24 lutego grupa Pink Freud, która na najnowszej płycie zmierzyła się z twórczością Autechre, brytyjskiego duetu wykonującego muzykę elektroniczną. Ekipa pod wodzą Wojciecha Mazolewskiego (materiał z doskonałej płyty „Polka” jego akustycznego kwintetu mieliśmy okazję usłyszeć w „Od Nowie” w ubiegłym roku) porwała się na rzecz niebywałą. Postanowiła przełożyć pionierską elektronikę na jazzową modłę za pomocą dźwięków trąbki, saksofonu, gitary basowej oraz perkusji. I wyszło im to świetnie. O czym świadczą niezwykle entuzjastyczne recenzje branżowej prasy. Dla tradycyjnych miłośników jazzu tego samego dnia zagra WE4 z Goranem Larsenem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.