środa, 16 stycznia 2019

Młodzi artyści z bydgoskiego "plastyka" pokażą swoje talenty [WIDEO]

Fot.: materiały promocyjne organizatora

Łukasz Jędrzejczak

Mają po kilkanaście lat, ale mają już coś do powiedzenia, jeśli chodzi sztuki wizualne. Mowa u uczniach Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Szkoła wraz z Katedrą Przemysłów Kreatywnych WSG zaprasza na wystawę prezentującą poszukiwania artystyczne młodych malarzy, grafików i rysowników.

Ekspozycja, której wernisaż odbędzie się w środę 10 lutego o godz. 18, nosi tytuł "Plastyk po godzinach", prezentuje około 30 obrazów stworzonych m.in. przez szóstoklasistów z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych działającej w ramach Zespołu Sztuk Plastycznych.


Wystawa, której celem jest podkreślenie swobody artystycznej i wolności młodych twórców pokazuje, że uczniowie sięgają po różne techniki, nie tylko tradycyjne malarstwo. Wśród prac znajdziemy obrazy wykonane sitodrukiem czy linorytem. Są też takie, które łączą kilka technik. - Szufladki są pozacierane. Wysyłając prace naszych uczniów na różne konkursy, zastanawiamy się czy kwalifikować je np jak rysunek czy jako malarstwo - wyjaśnia Tadeusz Hassek, wicedyrektor ds. artystycznych bydgoskiego "plastyka".

Więcej o wystawie, którą podziwiać można w APK przy ul. Królowej Jadwigi 14 w materiale wideo.Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodaj swój komentarz najciekawsze najstarsze najnowsze

  1. 09-02-2016 19:17

    Brak ocen 0 0

    - obserwator: młodzi ale chyba duchem

    Odpowiedz