Czwartek, 17 stycznia 2019

Tagi: informacje wiadomości region wydarzenia koncert none black star fest wydarzenia bydgoszcz

łjd 10 lutego 2016, aktualizowano: 10 lutego 2016

Pamiętają o koledze i świetnym muzyku. Black Star Fest po raz siódmy w "Estradzie"

Fot.: materiały promocyjne zespołu

„Black Star Fest” to impreza, która na stałe zagościła w bydgoskim kalendarzu koncertowym. To wieczór koncertowy, podczas którego występują znane i lubiane kapele grające szeroko pojęty metal.

Sobota, godz. 19, klub Estrada Stage Bar (ul. Dworcowa 51).


Gospodarzem jest zespół NoNe - formacja, której członkiem był zmarły w 2008 roku Aleksander „Olass” Mendyk. Muzyk był znanym gitarzystą i kompozytorem. Oprócz tego, że grał w NoNe, współpracował m.in. z Acid Drinkers czy Sweet Noise.

Na siódmej edycji metalowego święta, które jest hołdem dla „Olassa” zagrają Kontagion, Siq, The Sixpounder oraz gospodarze imprezy.

Kontagion to zespół założony przez muzyków Unborn Suffer. Tworzy mieszankę death metalu, thrash metalu i metalu industrialnego. Główne inspiracje to Fear Factory, Meshuggah, Godflesh czy Nailbomb.Siq to nowy zespół Ślimaka - perkusisty Acid Drinkers. W przeciwieństwie do macierzystej formacji, Siq proponuje mieszankę hard rocka, rock’n’rolla i indie rocka.The Sixpounder to polska odpowiedź na melodyjny thrash metal w stylu Lamb of God. NoNe grają mieszankę metal core’a i nu metalu.

Wstęp na koncert: 20 zł.